HomeCiekaweBlockchain – zacznijmy od początku

Blockchain – zacznijmy od początku

Wszyscy mówią o blockchain oraz o ogromnym wpływie na rynek finansowy. Obecność kryptowalut jest jak najbardziej zrozumiała. Ale jest wiele takich osób, które nie do końca zdają sobie sprawę co leży u podstaw i dlaczego blockchain software development jest tak ważny. Czas więc na kilka słów wyjaśnienia.

Był rok 1991…

…kiedy to po raz pierwszy użyto nazwy łańcuch bloków (blockchain). Od tego czasu minęło już bardzo dużo czasu i nikt nie spodziewał się tego, że tak znaczący będzie blockchain development. W okur 1991 łańcuch bloków miał służyć jedynie do datowania po to, aby nikt nie był w stanie poczynić z nimi nic nielegalnego. Ale dopiero w roku 2008 nastąpił wielki bum, za który odpowiedzialna jest osoba (osoby), ukrywająca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. To on opublikował manifest zatytułowany „Bitcoin: Elektroniczny system pieniężny oparty na sieci peer-to-peer”. Tak, to także ojciec chrzestny pierwszej kryptowaluty Bitcoin (BTC), która do dnia dzisiejszego jest najsilniejszą na giełdzie. Od tego manifestu tak naprawdę wszystko się zaczęło. To właśnie od tej pory szeroko rozwinęły się blockchain development services, które oferuje firma 10clouds. 

Czas biegnie

Czy ktoś zdaje sobie sprawę, jak nazywał się pierwszy, oficjalny łańcuch bloków? Oto Genesis, który powstał zaraz na początku roku 2009, a w jego składzie można było znaleźć BTC. Jak do tej pory największą swoją wartość Bitcoin osiągnął w 2018 roku. To właśnie od tego momentu szacuje się, że następuje coraz większy blockchain development. Minęło kilka kolejnych lat, a kryptowaluty, jak również sam łańcuch bloków stają się tematem wielu publicznych dyskusji. Organizowane są różnorodne konferencje tematyczne, które za każdym razem przyciągają ogromną rzeszę chętnych. 

Gromadzenie danych

Obecnie do wykorzystania są takie usługi, jak blockchain application development. Warto jednak zaznaczyć, że sam blockchain to zdecentralizowana baza danych. Nikt nie ma nad nią żadnej kontroli. Co jednak nie oznacza, że użytkownicy mogą robić to, co im się podoba. Na blockchain można mówić jako na technologię, która pomaga gromadzić dane. To chyba taki najprostszy opis tego, co dzieje się w tym łańcuchu, który nie jest dostrzegalny dla ludzkiego oka. Wszystko bowiem dzieje się w cyfrowym świecie i dziać się będzie nadal. Tak bowiem mocno rozwinięta jest sieć blockchain, która będzie budzić żywe zainteresowanie w najbliższych latach. 

Jakie meble ogrodowe
Czy warto zostać au