HomeCiekaweCharakterystyka pojemników IBC

Charakterystyka pojemników IBC

Duży pojemnik do przewozu luzem znany jako kontener IBC, jest wielokrotnego użytku zbiornikiem przemysłowym przeznaczonym do transportu i przechowywania dużych ilości cieczy i substancji granulowanych, takich jak chemikalia, składniki żywności, rozpuszczalniki, farmaceutyki itp. Konstrukcja tych pojemników posiada wiele zalet dla konsumentów.

Konstrukcja pojemników IBC

Kontenery IBC są pojemnikami przystosowanymi i przeznaczonymi do przenoszenia za pomocą wózka widłowego lub palety.
Najczęściej spotykanym pojemnikiem IBC jest jednorazowy plastikowy kontener IBC biały lub przezroczysty, zazwyczaj wykonany z polietylenu. Jest on umieszczony wewnątrz rurowej galwanizowanej klatki żelaznej, która jest przymocowana do palety. Pojemnik IBC może być wykonany z wielu materiałów, zależnie od potrzeb wysyłającego i wymagań prawnych, które muszą być spełnione. Oprócz pojemników z tworzywa sztucznego, kontenery IBC pośrednie są również wykonane z płyty pilśniowej, drewna, tworzywa sztucznego ciężkiego, aluminium, stali węglowej i galwanizowanego żelaza. Pojemnik IBC z tworzywa sztucznego o dużej gramaturze jest wykonany z wzmocnionego tworzywa sztucznego, które nie wymaga klatki stalowej. Kontenery te mają paletę uformowaną na dno tak, że cała jednostka jest pojedynczym kawałkiem.

Składane pojemniki iBC

Składane kontenery IBC są również wykonane z ciężkiego tworzywa sztucznego. Ich boki są zagięte do wewnątrz, gdy urządzenie jest puste. Elastyczne, pośrednie pojemnik IBC, wykonane z tkanych worków polietylenowych lub polipropylenowych, przeznaczone są do przechowywania lub transportu suchych, płynnych produktów, takich jak piasek, nawozy i granulaty z tworzyw sztucznych. Prawie wszystkie pojemniki IBC są zaprojektowane tak, że można je układać pionowo jeden na drugim za pomocą wózka widłowego. Większość posiada wbudowany kran (zawór, czop lub baterię) u podstawy pojemnika, do którego mogą być przyłączone węże, lub przez które zawartość może być wylana do małych pojemników.

Zalety kontenerów IBC

Mając formę sześcienną, mogą transportować więcej materiału w porównaniu do pojemników o kształcie cylindrycznym.
Pojemniki IBC opierają się na wykładzinach plastikowych, które można napełniać i wyładowywać różnymi systemami.
Produkty i towary można pakować do jednego kraju oraz wysyłać do wielu innych państw po stosunkowo niskich kosztach, gdzie następnie pakowane są one w ostateczną formę konsumencką zgodną z przepisami tego kraju oraz w odpowiednio opisaną pod względem językowym.

Jak urządzić pokó
Software house a spe
https://rochesterbeergals.com/przygotowanie-infrastruktury-drogowej-do-remontow/ Łazienka biało-szara z drewnem https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/