HomeDom i WnętrzeFantazyjnie czy skromnie, czyli projekty nowoczesne

Fantazyjnie czy skromnie, czyli projekty nowoczesne

Wiek XXI to niezwykła różnorodność stylistyczna. Estetyka współczesna opiera się na zadziwieniu i wykorzystaniu motywów pochodzących z różnych kultur. Taka dziwność i różnorodność form zresztą nieobca jest historii sztuki. Wystarczy wskazać na fantazyjny barok czy zwariowane rokoko, żeby przekonać się, że oryginalność (również formalna) od zawsze pociągała twórców. Podobnie jak forma zrównoważona. W ten sposób więc mamy w kulturze XXI wieku dwa odmienne i dopełniające się nurty estetyczne.

Bardzo stonowane wnętrze

Wciąż cenimy bardzo stonowane wnętrza. Być może upodobania te mają nie tylko charakter społeczny, ale też indywidualny i wiążą się z określonymi zamiłowaniami danej osoby. Wnętrze spokojne, urządzone na zasadzie złotego środka i dopasowania wszystkich elementów, z pewnością stanie się takim azylem codzienności. Pomoże uspokoić się i wyciszyć, odnaleźć siebie pośród zgiełku świata. Jak skomponować takie pomieszczenie? Odpowiedź znajdziemy tutaj: gama-sklep.com.pl.

Meble kuchenne, salonowe, sypialniane, wszelkie dodatki, kolor ścian, okna i drzwi – wszystkie te elementy tworzą stonowane wnętrze. Powinniśmy je dobierać tak, jak to robią artyści, malując obrazy. Na zasadzie dopasowania wszystkich środków formalnych. Stonowany salon czy kuchnia przypomina nieco takie właśnie wyciszające dzieło malarskie, na przykład pejzaż, w którym nic się nie wyróżnia ponad miarę, wszystko współgra ze sobą wspaniale.

Zaskakujące wnętrze

Podobnie możemy działać w przypadku tworzenia fantazyjnego i nieco zwariowanego wnętrza. Jak artyści nowocześni, którzy oryginalność swojej sztuki czerpią z klasycznych już działań dadaistów, postimpresjonistów, kubistów, kapistów, abstrakcjonistów. Sztuka jest dla nich działaniem dążącym do przełamania konwencji. Nasze wnętrza idealnie się do tego nadają: salony, sypialnie, ale też kuchnie czy przedpokoje.

Malarstwo cyfrowe a
Ogród marzeń i wyo
https://woco.pl https://ipjforum.org https://source-reklama.pl