HomeDom i WnętrzeGdzie znaleźć model odkurzacza? Tabliczka znamionowa odkurzacza

Gdzie znaleźć model odkurzacza? Tabliczka znamionowa odkurzacza

 

Odkurzacz jest urządzeniem z kategorii akcesoriów gospodarstwa domowego, które prędzej czy później wymagają dokupienia innych dodatków bądź wymiany pewnych części. Niestety tak już jest z takimi urządzeniami, że trzeba wymienić wąż, szczotki, worki czy przeprowadzić poważniejsze naprawy. Każdy odkurzacz ma swój model, do którego szuka się kompatybilnych części. Zakup części do nie tego odkurzacza bardzo często będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto dlatego trzeba dokładnie przeanalizować jaki posiada się odkurzacz. Gdzie znaleźć model odkurzacza? Tabliczka znamionowa odkurzacza to powierzchnia, na której każdy użytkownik znajdzie to czego szuka!

Tabliczka znamionowa odkurzacza – gdzie ją znaleźć?

 

Tabliczka znamionowa odkurzacza w zależności od modelu może znajdować się w różnych miejscach. Dlatego warto jest dowiedzieć się w jakim miejscu szukać jej korzystając z najbardziej popularnych odkurzaczy. Przykładowo odkurzacze firmy Ardo składa się on z potrójnego numeru seryjnego, a przykładowo w odkurzaczu Ariston to 11 cyfrowy kod, który znajduje się na tylnej powierzchni odkurzacza. Również bardzo popularną firmą są odkurzacze marki Bosch, w których na tabliczce znamionowej znajduje się oznaczenie E-NR i to po nim powinno się szukać modelu odkurzacza. Odkurzacze Candy posiadają 8-cyfrowe kody będąc bardzo charakterystyczne (każdy z nich zaczyna się od cyfry 3).

 

Jak widać każdy odkurzacz rządzi się nieco swoimi prawami. Jest to związane z różną wizją produkcyjną każdego projektanta odkurzaczy danej firmy. Z pewnością każda firma oznacza numery seryjne na swoim sprzęcie – wystarczy tylko je znaleźć aby dokupić dodatkowe części zamienne czy inne akcesoria.

 

Podsumowanie

 

Ogólnie mówiąc odpowiadając na pytanie – Gdzie znaleźć model odkurzacza; tabliczka znamionowa odkurzacza znajduje się najczęściej na spodniej stronie odkurzacza i to od tego miejsca powinno rozpocząć się poszukiwania. Jeżeli nie ma jej w tym miejscu należy obejrzeć odkurzacz z każdej innej strony, aż w końcu się ją znajdzie!

Czy istnieją sytuac
Czym jest kosztorys