HomeDom i WnętrzeJak urządzić taras i nie przejmować się pogodą?

Jak urządzić taras i nie przejmować się pogodą?

Jak urządzić taras i nie przejmować się pogodą?

Mimo tego, że najcieplejszy okres tego roku jest już za nami, to właśnie teraz znaczna część osób decyduje się kupić nowe wyposażenie do ogrodu. Posezonowe wyprzedaże kuszą, aby wreszcie wymienić stary, wysłużony komplet na zupełnie nową, designerską kanapę albo huśtawkę. Wszystkim tym, którzy chcą tchnąć nowe życie w przydomową przestrzeń podpowiadamy, jak urządzić taras!

Sprawdź, jak urządzić taras

Drewno,  żeliwo, tworzywa sztuczne, rattan… Producenci wyposażenia outdoorowego oferują obecnie bardzo szeroki wybór mebli wyprodukowanych z wielu materiałów, które różnią się od siebie wykończeniem i specyfiką. Zanim wybierzesz rustykalny komplet z drewna czy wikliny zastanów się, czy nowe meble na pewno zdadzą egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku. Meble i dodatki ogrodowe muszą nieustannie mierzyć się z promieniowaniem UV, deszczem, poranną rosą, skrajnymi temperaturami. Zatem jak urządzić taras, aby kapryśna pogoda nie wpływała na jego funkcjonalność i estetykę?

Meble ogrodowe powinny być wykonane z materiałów o wysokim stopniu odporności. Obecnie największą popularnością cieszą się modele zbudowane z technorattanu – syntetycznego tworzywa, które jest w stanie przezimować na patio pod grubą warstwą śniegu. Zwarta, nieporowata struktura materiału nie chłonie wody i zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać meble (nawet białe) w nienagannej czystości.

Daj się ponieść fantazji!

Twoje krzesła ogrodowe zamiast ukojenia serwują Ci ból pleców? Najwyższa pora zadbać o swoją wygodę! W kolekcjach czołowych marek wyposażenia outdoorowego znajdziesz luksusowe kanapy wypoczynkowe, designerskie huśtawki i  miękkie fotele, które w niczym nie ustępują najlepszym, salonowym modelom. Tego typu meble zapewnią Tobie i bliskim najwyższy komfort wypoczynku, a jednocześnie dodadzą przestrzeni ekskluzywnego charakteru.

 

Dlaczego warto wybra
Sprężone płyty st