HomeCiekaweJak wyczyścić i odnowić kurtkę skórzaną?

Jak wyczyścić i odnowić kurtkę skórzaną?

 

Naturalne kurtki skórzane nie tracą na popularności. Dzięki swojej wytrzymałości mogą służyć nam długie lata, a ich uniwersalny charakter pozwala na różnego rodzaju stylizacje. O tym jak długo będą służyć nam nasze skórzane kurtki i galanteria decyduje sposób jaki będziemy o nie dbali. Skóra jest materiałem bardzo wytrzymałym, ale wymaga odpowiedniego traktowania. Podstawowym warunkiem długiej żywotności naszych kurtek jest odpowiednia ich impregnacja od samego początku używania i regularna pielęgnacja i odpowiednie przechowywanie.

Jak czyścić kurtkę skórzaną i jak ją natłuścić?

Odpowiednio zaimpregnowane kurtki skórzane są mniej podatne na poplamienia i zabrudzenia. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne środki do zabezpieczania skóry naturalnej. Gdy zdarzy nam się zabrudzenie najlepiej spróbować usunąć plamy delikatnie wilgotną ściereczką z odrobiną mydła, ale należy uważać aby nie była zbyt mokra i skóra nie nasiąkła wodą. Aby wyczyścić skórzaną kurtkę z trwalszych plam możemy użyć soku z cytryny lub spirytusu. Gdy będziemy musieli wyprać skórzaną kurtkę polecam skorzystanie z profesjonalnych pralni chemicznej. Jeżeli już zdecydujemy się prać skórzaną kurtkę w domowymi sposobami pamiętajmy aby stosować profesjonale środki do prania skóry i postępować zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu.

Natłuszczanie skórzanych ubrań szczególnie wykonanych ze skór licowych musimy wykonywać regularnie. Najlepsze do tego będą profesjonalne środki z woskiem pszczelim lub olejkiem jojoba. Gdy nie masz takich produktów sprawdzi się również balsamy do ciała, delikatnie nałożone na skórę ubrania i wytarcie delikatną ściereczką.

Kurtki skórzane, rodzaje i modele

Podstawowym podziałem kurtek skórzanych jest wyróżnienie kurtek męskich i damskich. Do kurtek męskich zaliczamy najczęściej kurtki:

  • Motocyklowe – największą popularnością cieszą się ramoneski.
  • Pilotki- bardzo popularne są szczególnie kurtki skórzane męskie zimowe, które wyścielane są przyjemnych dla skóry kożuchem.
  • Kurtka skórzana ze stójką
  • Kurtki marynarki

Do skórzanych kurtek damskich zaliczamy:

  • Ramoneski – najbardziej popularne
  • Długie płaszcze – zarówno jesienne jak i zimowe
  • Oversize
  • Motocyklowe

 

Gdzie kupić kurtkę skórzaną?

Ważne, aby zakupiona kurtka skórzana była wykonana z materiału wysokiej jakości. To gwarantuje długi czas użytkowania. Nie ważne czy szukasz ramoneski, prostego płaszcza czy wygodnego zimowego kożucha jakość i doświadczenie producenta jest tutaj najważniejsze. Odzież skórzana damska i odzież skórzana męska ma jeden najczęstszy wyznacznik jakości, jest nim cena.

 

Gdzie wykonywać Nif
Czy w garażu przyda
grille do ogrodu fotele z technorattanu na taras fotele na patio z technorattanu