HomeZdrowie i UrodaJakie badania zleca endokrynolog?

Jakie badania zleca endokrynolog?

Jakie badania zleca endokrynolog?

Choć wizyta prywatna u endokrynologa nie wymaga wcześniejszego skierowania, większość pacjentów decyduje się na nią w momencie, w którym zostanie im ona zasugerowana przez lekarza internistę. To właśnie on zwykle zleca też pierwsze badania.

O tym, że pacjenta powinien obejrzeć endokrynolog Wrocław często świadczy sama morfologia krwi. To ona jest też podstawowym badaniem, jakie powinien wykonać pacjent. Już podczas wizyty u specjalisty zwykle okazuje się jednak, że lista badań, jakim należy się poddać jest znacznie dłuższa.

Lekarz wskazujący na konieczność wykonania dodatkowych badań, opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem, należy więc liczyć się z tym, że wskazania będą się różnić w zależności od tego, z jakimi objawami zgłasza się chory. Przeważnie zalecane są te badania, które umożliwiają określenie stężenia tyreotropiny oraz wiodących hormonów tarczycy. Należy jednak liczyć się również z tym, że konieczne może okazać się zlecenie badania przeciwciał przeciwtarczycowych. Ważnym badaniem diagnostycznym jest też USG tarczycy.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na szpital.medfemina.pl.

Zalety bocznych drzw
Projektowanie logo f