HomeCiekaweJazda konna: jaki kask wybrać?

Jazda konna: jaki kask wybrać?

Jazda konna jest pięknym, dostojnym sportem, który uprawiać można w każdym wieku. Początkujący jeździec próbujący swoich sił w tej dyscyplinie powinien starannie się przygotować do rozpoczęcia nowej przygody. Aby rekreacyjna jazda na koniu była maksymalnie bezpieczna, należy odpowiednio skompletować strój. Jego najważniejszym elementem bez wątpienia jest kask. Jaki model zapewni Ci bezpieczeństwo i pewność? Sprawdź!

Używany czy własny?

Szkółki jeździeckie przeważnie dają swoim klientom możliwość wypożyczenia nakryć dostępnych w stadninie. Jeśli nie planujesz regularnych wizyt w szkółce, a jazda na koniu ma być jednorazową przygodą, możesz skorzystać z tej opcji i pod okiem instruktora wybrać model pasujący do Twojej budowy anatomicznej. Jednak osobom planującym regularne treningi zdecydowanie polecane jest kupno własnego kasku. Aby kask jeździecki dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być starannie dopasowany do obwodu i kształtu głowy. Aby zminimalizować skutki ewentualnego upadku, warto zainwestować w wysokiej klasy, koniecznie atestowany kask idealnie leżący na głowie.

Odpowiedni kask jeździecki gwarancją bezpieczeństwa

Solidny kask jeździecki dobrej marki łączy w sobie niską wagę z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Twarda skorupa powinna być od wewnętrznej strony wyściełana miękkim materiałem wchłaniającym pot i zapewniającym doskonałą amortyzację. Odpowiednia wentylacja będzie chroniła głowę przed przegrzaniem i znacząco poprawi komfort jazdy. Nieodłączną częścią kasku jest niewielki daszek wykonany z elastyczniejszego tworzywa. Jego zadaniem jest ochrona nosa podczas upadku. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy posiada on atesty potwierdzające jego jakość.

 

 

Blizny, nierównośc
Nowoczesne wyposaże