HomeTechnologiaKamery IP- monitoring wizyjny

Kamery IP- monitoring wizyjny

Monitoring IP jest najnowocześniejszą wersją systemu dozoru wizyjnego. Jest to pierwsza technologia przetwarzająca obraz wysokiej rozdzielczości, umożliwiająca łączenie kamer monitoringu wizyjnego z sieciami komputerowymi.

Monitoring IP posiada nieograniczony zasięg i transmituje sygnał odporny na zakłócenia

Monitoring IP jest systemem opierającym się na protokole IP i realizowany jest poprzez infrastrukturę teleinformatyczną przewodową i bezprzewodową. Protokół IP ( Internet Ptotocol) umożliwia tworzenie dużych systemów wizyjnych przy wykorzystaniu sieci LAN, WLAN i WAN. Każda kamera IP jest jak mały komputer – posiada ona własne, niepowtarzalne IP, swój procesor, pamięć operacyjną i kartę sieciową. Zastosowanie megapikselowych kamer IP daje obraz nieporównywalnie lepszy od obrazu uzyskiwanego z kamer analogowych.

Zastosowaniu technologii IP w systemach monitorujących

Użytkownik zyskuje w każdej chwili błyskawiczny dostęp do obrazu z kamer za pomocą komputera, a dzięki technologii Wi- Fi uzyskuje możliwość prowadzenia zdalnego monitoringu na urządzeniach przenośnych typu tablet, laptop, czy telefon komórkowy. Transmisja podglądu z kamer IP obywa się na żywo, w czasie rzeczywistym. Ogromną zaletą rozwiązań IP jest łatwość i szybkość rozbudowy systemów wizyjnych w oparciu o istniejącą sieć komputerową kablową , lub jeszcze szybsza i elastyczniejsza w oparciu o bezprzewodowe Wi- Fi.

Kolejny atut to możliwość integracji kamer IP z systemami bezpieczeństwa

Systemem kontroli dostępu, systemem alarmowym i systemem inteligentnego zarządzania monitorowanym obiektem. Monitoring wizyjny IP jest technologią, która umożliwia obserwowanie większych obiektów lub całych kompleksów obiektów rozproszonych na dużej przestrzeni.

Współczesne systemy wizyjne towarzyszą nam na każdym kroku, a my stopniowo przywykamy do obecności kamer w naszym otoczeniu. Jednak opinie na ten temat są bardzo podzielone. Zwolennicy monitoringu przekonują, że podnosi on ogólne poczucie bezpieczeństwa i wpływa na spadek przestępczości. Nie ma jednak żadnych naukowych badań potwierdzających prawdziwość tych twierdzeń.

Natomiast przeciwnicy protestują przeciw nadmiernemu rozbudowywaniu monitoringu, który ich zadaniem zawłaszcza już nie tylko większość przestrzeni publicznej, ale wkracza coraz częściej i gwałtowniej w sferę prywatną, odbierając poczucie osobistego bezpieczeństwa i intymności. Ponadto fakt, iż często nie zdajemy sobie sprawy w jakich sytuacjach i miejscach umieszczono kamery, jakie informacje zostały zarejestrowane, kto ma do nich dostęp i w jaki sposób może je wykorzystać nie budzi zaufania. Istnieje ryzyko nadużyć, a brak jasnych rozwiązań prawnych może niepokoić. Niezależnie od sporów i od wszystkich „za”, lub „przeciw” trudno zanegować funkcjonalność i wszechstronność współczesnych systemów wizyjnych oraz ich przydatność w wielu dziedzinach życia publicznego i gospodarczego..

Nowoczesne systemy wizyjne IP to układy współpracujących ze sobą urządzeń elektronicznych skonfigurowane w taki sposób aby obserwować, analizować informacje i w razie potrzeby podejmować odpowiednie działania.

Opracowanie https://ivel.pl/

Kuchnia w pełni fun
Zarabiaj na tworzeni
https://study-abroad.pl/jak-zaaranzowac-pokoj-dla-nastolatka/ https://stolpo.pl/jak-odzywiac-sie-w-czasie-jesieni-i-zimy/ Witryna do kuchni