HomeDom i Wnętrze„Królewskie” meble pokojowe

„Królewskie” meble pokojowe

Styl glamour cieszy się bardzo dużą popularnością w wielu domach i mieszkaniach. Jeżeli komuś ten styl szczególnie przypadł do gustu to może zdecydować się na meble pokojowe w tej bardzo ciekawej aranżacji wnętrz. Warto wiedzieć na co należy zwracać uwagę decydując się na ten styl.

Eleganckie meble pokojowe

Styl glamour bardzo często kojarzony jest z barokowymi wnętrzami, szlacheckimi dworkami, pałacowymi wnętrzami. To piękna ornamentyka przywodząca na myśl elegancję i przepych. Przy czym jednak nie można przesadzać ze zbytnią ilością przepychu, ponieważ spokój i harmonia w naszym salonie może zostać zaburzona. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na kolory wśród których powinno przeważać złoto razem ze srebrem. Można postarać się o jednolite odcienie tych kolorów lub też takie, które będą w sobie zawierały brokat. Dobrym pomysłem będą meble pokojowe w odcieniach fioletu lub błękitu odwiecznie kojarzącego się z królewskimi dworami.

Kryształowe wnętrza

Zanim jednak dobierzemy meble pokojowe do naszego stylu glamour pomyślmy trochę nad kryształami, które również są koniecznością w tym przypadku. Styl glamour kojarzący nam się przepychem to duża ilość kryształków pięknie odbijających światło. W tym przypadku można postawić na piękne żyrandole z kryształami, kinkiety na ścianach. Do salonu dobrym pomysłem jest podwieszana lampa z efektownymi zdobieniami w postaci kryształów doskonale oświetlają całą powierzchnię pomieszczenia. W przypadku stylu glamour oświetlenie odgrywa jeden z najistotniejszych elementów. 

FOLLOW US ON:
Wakacyjny wyjazd do
Jaki grill zamykany