HomeDom i WnętrzeNowoczesna, biała kuchnia jako dobra inspiracja

Nowoczesna, biała kuchnia jako dobra inspiracja

Nowoczesna, biała kuchnia może być wspaniałą inspiracją do stworzenia fantastycznego pomieszczenia. Pomimo tego, że powszechnie uważana za kolor zbyt czysty do kuchni, biel stanowi wspaniałą bazę do stworzenia przytulnych pomieszczeń, gdzie z wielką przyjemnością będziemy spędzać czas na przygotowywaniu posiłków.

Nowoczesna, biała kuchnia w aneksach kuchennych

Taki odcień polecany jest w szczególności w miejscach, gdzie sama kuchnia jest bardzo małym pomieszczeniem. Nowoczesna, biała kuchnia nie tylko rozświetli, rozjaśni dane pomieszczenie, ale również bardzo korzystnie wpłynie na jej optyczne powiększenie. Wybierzmy do niej stalowe, szare dodatki, dzięki czemu nuda objawiana jednym kolorem zostanie bardzo ciekawie przełamana. Zamiast szarości można również postawić na inne pastelowe odcienie w postaci dodatków umieszczonych na całej przestrzeni kuchennej.

Nie do końca na biało

Jeżeli jednak nie chcemy domowników i osób odwiedzających przytłaczać całkowitą bielą możemy postawić na białe otoczenie. Niech będzie to nowoczesna, biała kuchnia w wersji niezbyt dosłownej. Zastosujmy białą glazurę w wersji kominkowej – fazowaną na krawędziach, dzięki ktorej zaizolujemy ściany nad blatem. Bardzo dobrze w takich wnętrzach będą sprawować się również płytki podłogowe w kolorze białym ze wzorzystą mozaiką w różnych odcieniach. Ciekawym dodatkiem do białych wnętrz będą również…białe doniczki o różnej fakturze, gdzie możemy trzymać wyhodowane przez nas zioła lub inne rośliny. 

W poszukiwaniu inspi
Piękny taras: miejs