HomeDom i WnętrzeNowoczesne wyposażenie kuchni na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne wyposażenie kuchni na wyciągnięcie ręki

W poszukiwaniu inspiracji na piękną kuchnię często zapominamy o tym, że tak samo ważne jak meble, istotne są dodatki i elementy wyposażenia. Odpowiedni nóż kuchennych czy garnki usprawnią codzienne przygotowywanie posiłków i sprawią, że jedzenie stanie się przyjemnością. Jakie elementy wybrać? Na jakie tworzywa stawiać?

Garnki codziennego użytku z niecodziennych materiałów

Podstawą wyposażenia każdej kuchni są bez wątpienia garnki. Aby korzystanie z nich było wygodne i przyjemne powinny być one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Nowoczesne garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 zaskoczą nas pozytywnie pod każdym względem. W ich dnach umieszczono specjalne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Takie rozwiązanie wpłynie też pozytywnie na obniżenie naszych domowych rachunków.

Garnki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby gotowanie było przyjemnością. Konkretne elementy zestawów uzupełnione zostały o lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki, których zadaniem jest jeszcze większe ułatwienie gotowania. Uzupełnieniem garnków są pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Idealne przylegają one do rantów garnka i posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwolą na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy.

Jaki nóż kuchenny wybrać?

Szeroki wybór noży kuchennych sprawia, że nie zawsze wiemy, jaki model okaże się najlepszy. Wśród propozycji znajdziemy nóż szefa kuchni – to uniwersalne narzędzie, które pozwoli nam wygodnie szatkować warzywa, kroić mięso, filetować ryby. Trwałe noże kuchenne zaskoczą nas swoją budową – ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej z dodatkiem molibdenu, wanadu i chromu. Pierwiastki te zagwarantują, że ostrze stanie się odporne na uszkodzenia, kruszenie czy rdzę. Dzięki innowacyjnej budowie ostrza noży kuchennych posiadają pewien stopień elastyczności, przez co możliwe jest filetowanie pod wybranym kątem.

 

 

FOLLOW US ON:
Jazda konna: jaki ka
Nowoczesne szkolenia
https://benmizrachi.com https://vinnvinn.org https://mna-sf.org