HomeDom i WnętrzePiękny ogród – jak z niego korzystać latem?

Piękny ogród – jak z niego korzystać latem?

Zadbany ogród zachęca do spędzania w nim czasu – lato to świetna pora na to, aby relaksować się wśród zieleni, z dala od wścibskich spojrzeń. Coraz częściej dostrzegamy potencjał drzemiący w naszych przydomowych ogrodach i chętnie urozmaicamy je o komplety wypoczynkowe czy inne dodatki. Jak sprawić, aby miejsce to faktycznie było dopasowane do naszych potrzeb?

Spraw, by przestrzeń dookoła wspierała odpoczynek

Nasz ogród i strefa relaksu powinny być dopasowane do naszych potrzeb. Kiedy zapragniemy gościć bliskich czy organizować grilla warto wybrać klasyczny stół i krzesła – taki zestaw pozwoli nam na podawanie posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli cenimy komfort na najwyższym poziomie wybierzmy klasyczną sofę narożną, która pozwoli na wygodne czytanie czy leżenie. Do takie sofy wystarczy dostawić niski stolik kawowy.

Szukając inspiracji na ciekawy ogród często skupiamy się na meblach, zapominając o tym, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Na stronie parasol-ogrodowy.pl znajdziemy wysokiej klasy produkty, które pozwolą podnieść estetykę otoczenia i skutecznie zapewnić nam cień. Co warto wiedzieć o parasolach oferowanych współcześnie?

Funkcjonalność i wspaniały wygląd w jednym

Nowoczesne parasole ogrodowe łączą w sobie wiele pożądanych cech: posiadają one kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest dopasowanie kąta padania cienia do naszych potrzeb. Parasole projektowane są w taki sposób, aby bez problemu móc dopasować je do istniejących już aranżacji – stonowane kolory z pewnością podniosą estetykę miejsca wypoczynkowego.

Zaletą parasoli oferowanych przez topowych producentów jest również ich wysoka odporność na uszkodzenia. Zastosowanie aluminium malowanego proszkowo pozwoliło na stworzenie trwałego stelaża opartego na ruchomej stopie. Czasze wykonywane są z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie.

Klasyczne i nowoczes
Komfort w czasie jes