HomeCiekawePierwsze buty dla dziecka – kompendium wiedzy

Pierwsze buty dla dziecka – kompendium wiedzy

Zakup pierwszych butów dla dziecka jest nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla rodziców, którzy wychowują swojego pierwszego potomka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić pierwsze buty dla dziecka, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

Buty a pora roku

Wybierając pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia należy pamiętać przede wszystkim o tym, że muszą być one bardzo ciepłe. Podczas zakupu obuwia na sezon jesień/zima należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby podeszwa miała odpowiednią grubość, która skutecznie zabezpieczać będzie stopę przed chłodem. Pamiętać należy również i o tym, że zbyt głęboki protektor na podeszwach niestety bardzo szybko łapać będzie śnieg i błoto, które utrudniać może dziecku chodzenie. Warto dokładnie sprawdzić, czy wewnątrz buta nie ma sztywnej twardej wkładki, która nie tylko utrudnia chodzenie, ale co najgorsze, przyczynia się do deformacji stopy.

Gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka?

Kupując buty dla dziecka warto upewnić się, czy sklep przyjmuje zwroty, gdy okaże się, że nowo zakupiona para butów niestety nie pasuje do stópki naszego dziecka. Uważać należy przede wszystkim w sklepach internetowych i na aukcjach allegro, ponieważ niektórzy sprzedawcy nie zawsze przyjmują zwroty. Najlepszym wyjściem jest wybranie się ze swoim dzieckiem do sklepu, ale oczywiście nie zawsze możemy skorzystać z tego rozwiązania. Warto inwestować w buty od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą renomą. Unikać należy mało znanych marek, które oferują podejrzane obuwie w niskiej cenie. Tanie buty po pierwsze bardzo szybko się psują, a po drugie mogą być niebezpieczne dla dziecka. W Internecie możemy znaleźć bardzo wiele cennych informacji od byłych klientów, dzięki którym szybko dowiemy się, gdzie warto robić zakupy, a które sklepy należy omijać szerokim łukiem.

Rozmiar ma znaczenie

Prawidłowa długość buta dziecięcego ma olbrzymie znaczenie. Dobrze dobrany rozmiar to niewątpliwie jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych parametrów. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby buty dziecięce były większe od stopki o około 6-9 mm. Podczas chodzenia stopki dziecka przesuwają się zawsze do przodu, dlatego też potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Pamiętać należy również i o tym, że stopy dziecka błyskawicznie rosną, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Zamiast kupować co kilka tygodni nowe pary butów warto kupić nieco większe modele. Jeżeli chodzi o samą wysokość obuwia, to pierwsze buty dla dziecka nie mogą być ani za wysokie ani za niskie. Jak powszechnie wiadomo wysoka i bardzo sztywna cholewka uniemożliwia swobodne ruchy w kostce. Godne polecenia są modele, które mają cholewkę nieco ponad kostkę, gdyż to właśnie one doskonale stabilizują staw skokowy. Buty dziecięce nie mogą być sztywne i nie mogą uciskać nóżek tak samo jak buty narciarskie. Kupując wyższe buty zimowe warto dokładnie upewnić się, że buty zginają się w kostce, czyli w miejscu, w którym zgina się dziecku noga.

Jak wybrać koncentr
Przytulne mieszkanie