Obecnie jest moda na zdrowy tryb życia i odżywianie się. Dlatego coraz więcej ludzi przesiada się z samochodów i publicznych środków transportu na rowery. Jednakże może się to wiązać z różnymi problemami z przechowywaniem, ponieważ nie zawsze jest na taki sprzęt miejsce. Zazwyczaj ludzie trzymają jednoślady w piwnicach, albo specjalnych zajazdach, lecz niestety nie zawsze są one dostępne.

SKŁADAK


Dodatkowo dochodzi sprawa tego, że nawet jak jest miejsce poza mieszkaniem, to nie każdy chce tam swój rower trzymać. Wszystko z obawy o bezpieczeństwo. Dla takiej osoby idealnym rozwiązaniem może okazać się rower składany. Po złożeniu jest na tyle mały, że nie trzeba specjalnie szukać przestrzeni dla niego. Spokojnie można go wsadzić pod biurko, za szafę czy też w dowolny inny kąt.

Zaletą takiego roweru jest także jego stosunkowo niska waga. Nie jest to bez znaczenia, jeśli mieszka się na przykład w bloku i trzeba rower wnosić po schodach. Jeżeli dodatkowo schody są wąskie i zabytkowe, to składak sprawdzi się tu idealnie ze swoimi niewielkimi wymiarami.

WIESZAK NA ROWER


Dobrym i nie najgorszym pomysłem jest także powieszenie roweru. Można to zrobić dzięki wieszakowi na rower, który umiejscowić można na przykład na ścianie, pod sufitem, pionowo, poziomo, za koła, za ramę, czy też za siodło. Możliwości jest naprawdę ogrom, więc każdy znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie. Portale aukcyjne oraz sklepy rowerowe pełne są rozmaitych modeli wieszaków i stojaków na rowery.

Jeżeli nawet mimo szerokiej gamy ofert, nie znajdzie się czegoś dla siebie, zawsze można ruszyć głową i wieszak skonstruować samemu. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Haki oraz inne elementy, które będą potrzebne do takiej pracy są dostępne w większości sklepów metalowych i w marketach budowlanych. Wywiercenie otworów na kołki i przykręcenie wieszaka do ściany też nie sprawi jakichkolwiek problemów.

UBŁOCONY ROWER


Choć wieszak na rower to wyjście idealne, to co zrobić, gdy jednoślad jest ubłocony? Oczywiście można czyścić rower po każdej jednej jeździe, jednakże jest to dosyć kłopotliwe, gdy z roweru korzysta codziennie, albo nawet kilka razy dziennie.

Przede wszystkim warto przed wejściem do budynku z rowerem poodbijać kołami jednośladu o ziemię, niczym piłką. Wówczas spora część śniegu i błota odpadnie, co wiąże się z zaoszczędzeniem sobie sprzątania. Mokry rower obcieka, a żeby po każdym takim obciekaniu nie musieć myć podłogi warto kupić kawałek wykładziny PCV i położyć pod wieszakiem.

Artykuł przygotowany w oparci o materiały dostarczone przez firme Calus-P