HomeCiekaweRóżne drogi leczenia endometrium

Różne drogi leczenia endometrium

Endometrioza leczenie to temat, który coraz częściej pojawia się w naszym środowisku. Nie bez powodu się tak dzieje, ponieważ jak pokazują statystyki, wiele młodych kobiet w okresie rozrodczym cierpi na tę chorobę.

Leczenie endometriozy – główne metody

W większości przypadków, leczenie endometriozy ma niestety jedynie charakter objawowy. To z kolei oznacza, że postępowanie ma na celu załagodzenie wszelkiego rodzaju dolegliwości, które wywoływane są przez endometriozę (przerost błony śluzowej macicy). Cala terapia skupia się więc na zmniejszaniu bólu, który towarzyszy chorobie, a także na zatrzymywaniu jej postępowania oraz minimalizowania powikłań. Wśród najczęściej wymienianych powikłań związanych z przerostem endometrium (endometrium leczenie), zalicza się przede wszystkim problemy związane z zajściem w ciążę, a także niepłodność. To, jakie postępowanie lecznicze zostanie zastosowane, w głównej mierze zalezą od nasilenia choroby i jej objawów. Terapia dobierana jest zawsze do pacjentki i zależy od wielu różnorodnych czynników.

Endometrium leczenie

Dobierając odpowiednią drogę leczenia endometriozy, lekarz prowadzący zawsze w pierwszej kolejności bierze pod uwagę np. plany macierzyńskie danej kobiety. W przypadku, kiedy pacjentka nosi się z zamiarem posiadania dziecka, koniecznie wskazane jest leczenie chirurgiczne. Metoda ta opiera się na laparoskopii lub też w cięższych przypadkach – na bardziej inwazyjnej laparotomii. Co więcej, to jaki rodzaj zabiegu chirurgicznego zostanie dobrany do danego przypadku, w ogromnej mierze zależy od stadium rozwoju endometriozy. Warto też zaznaczyć, że zastosowanie typowego leczenie farmakologicznego niestety uniemożliwia zajście w ciążę.

Zabiegi chirurgiczne – endometrium leczenie

Lekarz decyduje o podjęciu leczenia operacyjnego w przypadkach, w których u kobiety występują niezwykle silne bóle, które wręcz utrudniają, a czasami nawet uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ponadto operacja jest dobrym wyjściem leczniczym, w przypadku kiedy pacjentka odczuwa stały ból w okolicach miednicy mniejszej, a także cierpi na obfite i bolesne miesiączki. Obfite miesiączki spowodowane są implantacją fragmentów endometrium w mięśniówce macicy. Ponadto droga ta wybierana jest, kiedy kobieta cierpi na zaburzenia funkcji narządów rodnych, które nieleczone mogą prowadzić do niepłodności.

Odpoczynek w górach
Czy warto pojechać