HomeCiekaweSpray na gardło – pierwsza pomoc w bólu gardła

Spray na gardło – pierwsza pomoc w bólu gardła

Gardło z racji stałego kontaktu z powietrzem i żywnością, a także innymi czynnikami zewnętrznymi, narażone jest na podrażnienia czy infekcje. Przesuszenie błon śluzowych, stany zapalne, ból i dyskomfort w gardle wymagają zastosowania odpowiedniego środka zaradczego. Najskuteczniej zadziała spray na gardło – docierający dokładnie tam, gdzie tkwi problem.

Nawilżenie to podstawa

Bez względu na przyczynę bólu czy podrażnienia gardła, podstawą łagodzenia wszelkich uciążliwych objawów jest nawilżanie śluzówki gardła. Zapobieganie przesuszeniu błon śluzowych hamuje odruch kaszlu, znosi suchość i dyskomfort, chroni przed przenikaniem drobnoustrojów. Suchość spowodowana może być infekcją, ale także nadużywaniem głosu, przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach.

W celu nawilżenia gardła warto sięgnąć po spray do gardła z naturalnymi składnikami: oliwą z oliwek, witaminami A i E, miodem, algami. Preparaty nawilżające nie powinny zawierać wody czy konserwantów. Wymienione substancje powlekają błony śluzowe nawilżającą warstwą ochronną, zapewniając integralność błon śluzowych i łagodząc podrażnienia.

Moc ziół

W sprayu na gardło bardzo często znaleźć można wyciągi ziołowe. Działają one antyseptycznie, dezynfekują błonę śluzową gardła, nawilżają ją i chronią przed podrażnieniami i wnikaniem drobnoustrojów. Działają regenerująco i wspomagają emisję głosu. Są zatem nieocenione zarówno w przypadku zwykłego przesuszenia gardła, jak i podczas infekcji zakaźnych.

Jakie wyciągi ziołowe są najczęściej stosowane w sprayu na gardło? Rokitnik, nagietek, tymianek, szałwia, aloes czy mięta doskonale nawilżają i goją. Inne cenione substancje aktywne to miód, propolis, srebro koloidalne czy złoto. Doskonale nawilżają także wody mineralne.

A gdy bardzo boli…

Gdy problemem jest silny ból gardła, należy sięgnąć po spray na gardło z substancjami znieczulającymi lub przeciwzapalnymi. Najczęściej są to leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które bardzo szybko redukują ból i ograniczają postęp infekcji.

Tego typu spray do gardła może zawierać benzydaminę, lidokainę, chlorheksydynę czy flurbiprofen. Spray na gardło umożliwia precyzyjne zaaplikowanie substancji leczniczej, co znacznie uskutecznia leczenie i przynosi natychmiastową ulgę.

Do przygotowania artykułu wykorzystano materiały dostarczone przez firmę Tactica – producenta sprayu na gardło Gardimax

FOLLOW US ON:
O czym powinniśmy p
Zadanie dla profesjo
https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ zobacz https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/