HomeDom i WnętrzeStyl loftowy – jak wykreować go w mieszkaniu?

Styl loftowy – jak wykreować go w mieszkaniu?

Zastanawiając się, jak zmienić wygląd mieszkania i sprawić, by żyło się w nim lepiej, warto rozważyć styl loftowy. Nowoczesny styl loftowy zaskoczy pod wieloma względami, pozwoli na wydobycie pełnego potencjału z wnętrza. Jak wykreować niebanalne wnętrze loftowe? Jakie meble wybrać?

Czym odznacza się styl loftowy?

Stylistyka przemysłowa i loftowa to chętnie wykorzystywany trend, zarówno w przestrzeniach takich jak kawiarnie czy puby, jak i w naszych domach. Styl loft to bez wątpienia oryginalne wnętrza, które przyciągają uwagę. Czym charakteryzuje się ten styl? Styl loftowy czerpie z poprzemysłowych fabryk i zakładów – króluje w nim stal, metale, szkło, surowy beton, ale również kamień, cegła, drewno. Wnętrza loftowe są przestronne i jasne – rzadko kiedy zasłania się w nich okna, a same przeszklenia powinny być wysokie. Wiele osób decydujących się na styl loftowy pozostawia też instalacje na widoku, co sprawia, że wnętrze faktycznie zaczyna upodabniać się do przestrzeni industrialnych. Stylistyka loftowa wykorzystuje stonowane kolory, takie jak czerń, biel, grafit. Brak tu klasycznych dekoracji, a meble muszą być przede wszystkim trwałe i praktyczne.

Jakie meble do wnętrz loftowych wybrać?

Styl loftowy rządzi się swoimi prawami – szukając inspiracji na niebanalne meble, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu notodo.pl. Marka ta oferuje przede wszystkim szeroki wybór stolików kawowych i pomocniczych – są one oparte o trwałe, stalowe konstrukcje, ich blaty wykonywane są z litego drewna. Ciekawym przykładem mebli industrialnych są również wysokie stołki barowe, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w domowej przestrzeni. Hokery świetnie prezentować się będą jako uzupełnienie wysp kuchennych, ale też krzesła dostawione do wysokich stołów.

Poznaj największe z
Obóz narciarski dla