HomeDom i WnętrzeW poszukiwaniu inspiracji na dom

W poszukiwaniu inspiracji na dom

Własny dom to marzenie wielu Polaków – zazwyczaj oczami wyobraźni widzimy zwartą bryłę, piękny, wypielęgnowany ogród oraz zieleń dookoła. Współcześnie wybudowanie domu jest znacznie prostsze niż 20-30 lat temu, o ile tylko posiadamy odpowiednie środki i pomysł. Jak zrealizować marzenie o własnym domu? Z pewnością warto rozważyć domy drewniane – konstrukcje szkieletowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Dlaczego?

Nowoczesność i naturalne materiały

Domy szkieletowe buduje się w Polsce coraz chętniej – to idealna konstrukcja na nasze warunki klimatyczne. Poprzez zastosowanie drewna możliwe jest rozpoczęcie budowy praktycznie w dowolnym momencie w roku, gdyż jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Konstrukcje drewniane mają wiele zalet – poprzez budowę szkieletową oraz wykorzystanie gotowych elementów nośnych dom może być postawiony już w czasie 2 miesięcy! Czas ma znaczenie – 2 miesiące to czas w którym klient otrzymuje dom w stanie surowym zamkniętym, 8 miesięcy potrzebnych jest na budowę domu w stanie deweloperskim.

Olbrzymią zaletą domów szkieletowych jest pasywność – oznacza to, że konstrukcja i materiały wspierają odzyskiwanie ciepła. Wpływa to przede wszystkim na zachowanie komfortu termicznego wewnątrz bryły, jak i rzeczywiste zmniejszenie rachunków za ogrzewanie!

Jaki projekt domu szkieletowego wybrać?

Wśród wielu produktów producent domów szkieletowych proponuje przede wszystkim budowle parterowe i jednokondygnacyjne. Dom może być uzupełniony o balkony lub taras, garaż, podjazd. Architekci dbają o to, aby wnętrze domów było ustawne i jasne, aby móc zaaranżować je funkcjonalnie i pięknie. Warto wiedzieć, że domy drewniane mogą być rozbudowywane w granicach ustalonych przez autora projektu.

Nowoczesna, biała k