Trzymiesięczna przerwa od zajęć otwiera przed studentami wiele możliwości. Znaczna część osób wykorzystuje wakacje na podreperowanie studenckiego budżetu. Popularną wśród młodych osób praktyką jest wyjeżdżanie do pracy za granicę. Czy warto zdecydować się na taki krok? Jakie korzyści może dać Ci spędzenie kilku tygodni czy miesięcy poza Polską? Sprawdź!

Przede wszystkim: zarobki

Podstawowym czynnikiem zachęcającym młodych ludzi do spróbowania swoich sił w pracy poza Polską są oczywiście wysokie zarobki oraz atrakcyjne świadczenia socjalne. Warto mieć świadomość, że żadna wakacyjna praca w Polsce nie zagwarantuje Ci pensji porównywalnej z tą, jaką może dać Ci zachodni pracodawca. Ponadto, warto mieć świadomość, że pracując legalnie i odprowadzając podatki do zagranicznego fiskusa, będziesz mógł liczyć na zwrot podatku w przyszłości. W Polsce działają firmy pośredniczące w kontaktach z zagranicznymi urzędami skarbowymi, dlatego rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce (lub z każdego innego kraju) jest dziecinnie proste.

Przyjemne z pożytecznym

Praca za granicą może być nie tylko źródłem stresu i obowiązków, ale również okazją do poszerzenia horyzontów i rozrywki. Spędzając dwa czy trzy miesiące w Niemczech, Anglii czy Norwegii, będziesz miał okazję poznać nieznane, piękne miejsca, które do tej pory mogłeś podziwiać jedynie w sieci czy katalogach. Dni wolne od pracy możesz wykorzystać na zwiedzanie malowniczych zakątków, smakowanie lokalnej kuchni, nawiązywanie nowych znajomości.

Nauka języka

Czy istnieje lepszy sposób na naukę języka obcego, niż przebywanie i komunikowanie się z native speakerami? Możesz mieć pewność, że praca za granicą przyniesie znacznie lepsze efekty niż najbardziej intensywny kurs językowy.