HomeDom i WnętrzeWnętrza w stylu nowoczesnym

Wnętrza w stylu nowoczesnym

Wnętrza w stylu nowoczesnym

Designerskie meble czy dodatki i nowoczesne czy awangardowe stylizacje wnętrzarskie. Czym one tak naprawdę się charakteryzują? Jakie jest piękne pomieszczenie na miarę XXI wieku? Z całą pewnością chodzi o zamiłowanie do pewnych materiałów z metalem i szkłem na czele. Ale nie tylko to się liczy. Najważniejsza jest chyba śmiałość w aranżowaniu przestrzeni i samo podejście do komponowania.

Szlachetny minimalizm

Prostota staje się zasadniczą wartością estetyczną, którą rozpoznajemy we współczesnych wnętrzach. Na niej opierają się meble kuchenne, salonowe, meble do sypialni czy nowoczesne meble do przedpokoju. Na wytworności prostej konstrukcji wypełnionej kolorem. Na odwołaniu się do najlepszych wzorów znanych z historii sztuki, z abstrakcjonizmem geometrycznym na czele.

Szalony postmodernizm

Z drugiej strony jednak oprócz uproszczenia i redukcji mamy także szaleństwo formy, nieco w barokowym stylu. To wyraz ogólnych tendencji kulturowych. Zamiłowanie postmodernistycznej sztuki do łączenia obcych sobie elementów, które tworzą zaskakującą całość.

Na przykład elegancka komoda do przedpokoju ustawiona na tle ściany ozdobionej tapetą ze zwielokrotnionymi obrazkami w duchu pop-art. Czy też dekoracyjne meble tapicerowane stojące obok szafek metalowych, przypominających wyposażenie fabryki. Takie zestawienia podobają się nam obecnie. Takie, określamy jako nowoczesne.

Nowoczesność to różnorodność

Niezmiernie trudno jest określić cechy nowoczesnego wnętrza. Można jednak wskazać na różnorodność jako sposób myślenia o pięknej przestrzeni. Nie ma obecnie jednej ustalonej estetyki wnętrzarskiej. Za piękne uznaje się różne style i kompozycje, które jednak muszą być spójne w danym wnętrzu. Nadrzędną zasadą pozostaje więc uzgodnienie w ramach różnorodności.

Skup platyny i metal
Malarstwo cyfrowe a
https://hankasa.com.pl https://rocela.pl https://globecarp.pl