HomeCiekaweZmień swoje otoczenie na bardziej ekologiczne!

Zmień swoje otoczenie na bardziej ekologiczne!

Dla wielu z nas ekologia to puste słowo – codziennie słyszymy o konieczności dbania o środowisko wokół nas, ale sami nigdy nie robimy nic, aby tę sytuację poprawić. Wiele osób jest jednak zdania, że nawet niewielkie działania i zmiana nawyków w obrębie własnego domu ma znaczący wpływ na to, co dookoła nas. Co warto robić, aby chronić środowisko naturalne?

Proste metody na lepsze życie!

Metod na ochronę środowiska jest wiele. Sami możemy przede wszystkim zadbać o to, aby nie marnotrawić mediów: wody, prądu. Podczas szczotkowania zębów pamiętajmy o tym, aby zakręcić wodę – dzięki temu również zmniejszymy nasze rachunki. Wychodząc z pomieszczenia zawsze wyłączajmy światło.
Wiele osób decyduje się także na segregowanie śmieci. O ile w domach jednorodzinnych zazwyczaj jest to obowiązkiem, o tyle mieszkańcy bloków nie muszą tego robić. Coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych decyduje się jednak na wystawienie kontenerów na makulaturę, plastik, szkło. Dzięki temu możemy lepiej segregować swoje śmieci i przyczyniać się do recyklingu.

Zrezygnuj z nadmiernej ilości plastiku!

W mieszkaniach często zalegają nam reklamówki plastikowe – zabieramy je ze sklepów automatycznie, gdyż zazwyczaj są one bezpłatne. Musimy wiedzieć, że są one olbrzymim zagrożeniem dla środowiska. Zamiast tego rozważmy wybranie torebek ekologicznych – są tworzone z papieru, który ulega recyklingowi. Szeroki wybór toreb z papieru znajdziemy na stronie producenta: induplo.pl.

Na straży dawnych c
Doskonała suknia ś