HomeDom i WnętrzeJaki prezent na urodziny dla dziecka?

Jaki prezent na urodziny dla dziecka?

Wybór prezentów urodzinowych dla dzieci nigdy nie jest sprawą łatwą. Osoby zaproszone na przyjęcie mają spory dylemat, co właściwie kupić. Ważne są bowiem nie tyle preferencje osoby kupującej prezent, ile zainteresowania i gust osoby obdarowanej. W przypadku dzieci nie jest to prosta sprawa!

Co kupić dziecku?

Urodziny dla dzieci mają to do siebie, że wiążą się z prezentami. Każde dziecko kocha dostawać podarunki, szczególnie z okazji urodzin. Jeśli prezent jest trafiony, potrafi wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych.

Zanim wybierzemy prezent, musimy poznać zainteresowania dziecka i to, co właściwie lubi. Czasem wato zapytać o to samo dziecko – już kilkulatek będzie w stanie powiedzieć, co chciałby dostać podczas swojego święta.

W przypadku całkowitego braku pomysłu na prezent, można zapytać o to rodziców. Oni jak nikt znają swoje dziecko i wiedzą, czego aktualnie potrzebuje lub co mu się podoba. Może jest coś, co sami rodzice chcieli dziecku kupić, a jednak z jakiegoś powodu nie zrealizowali swojego planu.

Gdzie kupić prezent?

Warto pamiętać, że prezent powinien być produktem wysokiej jakości, a nie gadżetem rodem z Chin. Kupując nie wybierajmy najtańszej opcji, która nie zawsze może okazać się opłacalna. Czasem lepiej dołożyć i kupić produkt wyższej jakości.

Przykładem mogą być popularne laleczki LOL – zapotrzebowanie jest tak duże, że na rynku obecnych jest wiele podróbek w niższych cenach. Nie są to jednak te same, starannie wykonane laleczki a produkt z niższej półki.

Prezenty na urodziny dla dzieci kupujmy w sprawdzonych sklepach z zabawkami i w miejscach, których jakości możemy być pewni. Podobna zasada dotyczy zakupów w sklepach internetowych.

Ile wydać na prezent?

Goście zapraszani na urodziny dla dzieci często zastanawiają się, ile należy wydać na prezent. Otóż nie ma co do tego reguły i każdy powinien wydać na prezent taką sumę, na jaką go stać. Nie jest powiedziane, że za prezent mamy zapłacić tyle, co inni.

Cena ma znaczenie drugorzędne, ważne są intencje, a także to, by udało się trafić w gust dziecka. Czasem drogi prezent może mieć znacznie mniejszą wartość dla dziecka niż symboliczny drobiazg. O tej zasadzie należy pamiętać przy zakupach prezentu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Zawsze potrzebna bie
Jakie meble do salon