HomeCiekaweTrawa Miskant – sadzonki do modnych ogrodów

Trawa Miskant – sadzonki do modnych ogrodów

Trawy ozdobne przeżywają swój renesans w architekturze krajobrazu. Modne aranżacje ogrodów trudno dziś wyobrazić sobie bez tych minimalistycznych, nieco dzikich i surowych w wyrazie sadzonek. Do tych, któe najbardziej przypadły do gustu Polakom, można zaliczyć tytułowe miskanty – sadzonki o niezwykłym potencjale dekoracyjnym.

 

Trawa miskant – sadzonki Kleine Fontane

 

Jeśli wspominać modne miskanty, sadzonki Kleine Fontane zdecydowanie padną w pierwszej kolejności. To odmiany traw ozdobnych, które bardzo chętnie adaptowane są do modnych, nowoczesnych kompozycji, tak przez samych architektów zieleni, jak i amatorów ogrodowych aranżacji. Trawy miskanty Kleine Fontane to sadzonki okazałe, zaliczane do dużych traw ozdobnych. Ich wysokość wraz z kwiatostanem potrafi sięgnąć 150 cm. Miskanty te mają swój znak rozpoznawczy – to bujne, intensywnie zielone liście, które nadają mocnego, naturalnego charakteru otoczeniu domu. Te miskanty to sadzonki nie tylko świetnie sprawdzające się jako element projektu ogrodu, ale także przestrzeni publicznej czy terenów zielonych w otoczeniu obiektów użyteczności, takich jak szkoły, biura czy strefy gastronomiczne.

 

Zobacz sadzonki miskant: www.ogrodowymlyn.pl/28-miskant-sadzonki

 

 

Miskant Chiński Kleine Fontane to sdzonki dekoracyjne latem, gdy liście są mocno zielone. Jednakże jesienią również ładnie się prezentują, gdy nabierają nieco bardziej pastelowych barw. Jak wszystkie duże trawy ozdobne, sadzonki miskantów chińskich świetnie prezentują się w otoczeniu wody, jak i jako uzupełnienie pięknych kompozycji skalniaków czy dużych rabatek. Ze względu na rozmiary polecane są raczej do przestronnych ogrodów (inne odmiany traw ozdobnych miskant chiński znaleźć można na OgrodowyMlyn.pl).

 

Trawa miskant – sadzonki Graziella

 

To także wysokie trawy ozdobne, które przy swoim naturalnym wzroście oraz przy optymalnych warunkach uprawy sięgają 200 cm. Miskant chiński sadzonki odmiany Graziella to kępiaste i gęsto rosnące trawy, które stanowią dziką, pełną naturalnego wdzięku osłonę lub zieloną ścianę dla kolorowych nasadzeń. Są ciekawą alternatywą dla żywopłotów, chętnie sadzone są też wzdłuż elewacji budynków.

 

Jak podaje OgrodowyMlyn.pl, jedną z kluczowych zalet dekoracyjnych, jakie prezentują te sadzonki miskanty, to połączenie bujnych i intensywnie zielonych liści z okazałym białym wiechem, który sięga rozmiarami nawet 40 cm. Przywodzi na myśl krajobrazy znad dzikich moczarów, parków krajobrazowych itp. Miskanty Graziella to sadzonki rosnące szybko u bujnie, lepiej nie wkopywać ich pod oknami. Ze względy na wysokość mogą posłużyć jako naturalny żywopłot, np. osłaniając posesję od ulicy czy sąsiada.

 

 

Czym powinien się c
Skrzynie ogrodowe: E
Stolik pomocniczy na laptopa Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju inc.org