Zalety posiadania adresu w wirtualnym biurze
Korzystając z wirtualnego biura, można zyskać wiele profitów. Sprawdź, jakie płyną korzyści z posiadania adresu wirtualnego.
Zalety posiadania adresu w wirtualnym biurze
Przed początkującym przedsiębiorcą stoi wiele ważnych decyzji, m.in. pod jakim adresem zarejestrować firmę – czy wybrać miejsce zamieszkania, czy tradycyjne biuro? Trzecim rozwiązaniem, które może okazać się najlepsze z wielu powodów, jest wirtualne biuro. Jakie są zalety posiadania adresu wirtualnego? Wyjaśniamy.
Czym jest wirtualne biuro?
Wirtualne biuro umożliwia rejestrację działalności pod fizycznym adresem bez konieczności wynajmowania tradycyjnego biura. Nie musisz przebywać na miejscu, żeby zarejestrować firmę w urzędzie i odbierać korespondencję. W ramach comiesięcznego abonamentu adresowane do Ciebie przesyłki zostaną odebrane, a Ty natychmiast otrzymasz o nich powiadomienie. Podstawowy pakiet usług w wirtualnym biurze zwykle się na tym kończy. Dodatkowe udogodnienia, z jakich można skorzystać, to m.in. skanowanie poczty, usługi biura rachunkowego, wynajem sali konferencyjnej, pomoc w rejestracji spółki, możliwość umieszczenia tabliczki informacyjnej z nazwą firmy. Wszystkie dodatkowe usługi wiążą się z dodatkową opłatą. Zakres pakietu ujęty jest w podpisywanej z wirtualnym biurem umowie.
Korzyści z posiadania wirtualnego adresu
- Możesz legalnie zarejestrować swoją firmę poza miejscem zamieszkania. Działalność wirtualnych biur jest zgodna z polskim prawem.
- Chronisz swoją prywatność – zyskujesz adres do rejestracji i korespondencji, więc nie musisz podawać miejsca swojego zamieszkania w dokumentach i materiałach przekazywanych klientom.
- Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności, dzięki uniknięciu wydatków związanych z prowadzeniem stacjonarnego biura. Cena, jaką zapłacisz za wynajem wirtualnego biura, zależy oczywiście od wybranego zakresu usług, jednak zawsze będzie wielokrotnie niższa niż tradycyjny wynajem powierzchni biurowej.
- Możliwość zaliczenia opłaty za wirtualne biuro do kosztów uzyskania przychodu i odliczenia jej od podatku dochodowego.
- Oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd do biura. W wirtualnym biurze nie musisz przebywać na co dzień. Profesjonalny personel zajmie się Twoją korespondencją i innymi sprawami w zależności od wybranego pakietu.
- Pomoc w wielu formalnościach związanych z prowadzeniem firmy – decydując się na takie usługi dodatkowe, jak obsługa księgowości czy pomoc w rejestracji spółki, zostajesz odciążony w części obowiązków i możesz skupić się na realizacji zleceń i rozwoju firmy.
- Prestiżowy adres firmy – decydując się na wirtualne biuro w rozpoznawalnej lokalizacji, dbasz o renomę swojego przedsiębiorstwa. Klienci często zwracają uwagę na adres przedsiębiorstwa, dlatego zdecydowanie lepiej jest postawić na adres w centrum Warszawy niż na obrzeżach miasta.
Czy wirtualne biuro ma jakieś wady?
Wirtualne biuro to nowoczesne i bardzo przydatne dla wielu przedsiębiorców rozwiązanie. Lista jego zalet jest bardzo długa. Czy dla każdego będzie to idealny sposób na wsparcie prowadzenia przedsiębiorstwa? Wiele firm może skorzystać na współpracy z wirtualnym biurem. Są też takie przedsiębiorstwa, w przypadku których się to nie sprawdza. Niektóre firmy potrzebują stacjonarnej siedziby w postaci w pełni wyposażonego biura.
Decydując się na wirtualne biuro, trzeba liczyć się z tym, że pod jednym adresem jest zarejestrowanych wiele firm. Dla części przedsiębiorców będzie to stanowiło problem. Przeszkodę w podjęciu współpracy z wirtualnym biurem mogą też stanowić godziny otwarcia – zwłaszcza dla osób, które lubią pracować wieczorami i w weekendy. Przedsiębiorcy obawiają się też częstych kontroli urzędowych w związku z posiadaniem wirtualnego adresu, chociaż kwestia legalności wirtualnych biur nie powinna budzić już wątpliwości.
Rozważasz wynajem wirtualnego biura w Warszawie? Poznaj Beyond Office na warszawskiej Woli: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/