HomeTurystykaJakiej pogody i standardów się spodziewać w Turcji?

Jakiej pogody i standardów się spodziewać w Turcji?

 

Turcja w tym roku okazuje się wyjątkowo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Niewątpliwie kusi atrakcyjnymi cenami, ale to oczywiście nie wszystko. Turcja ma bowiem naprawdę sporo do zaoferowania. Charakteryzuje się ona wyżynno-górzystym terenem. Do tego oblewana jest, aż przez cztery akweny wodne:

  • od północy Morze Czarne,
  • od zachodu Morze Marmara i Morze Egejskie,
  • od południa Morze Śródziemne.

Jej naturalne walory tworzą zachwycające krajobrazy. Pogoda w Turcji to kolejna jej zaleta! O tuż jest to kraj słoneczny niemal przez cały rok. Ma bardzo łagodne zimy, wówczas temperatury spadają do zaledwie kilkunastu stopni i długie, gorące lata, kiedy temperatury są naprawdę wysokie. Turcja to z pewnością dobre miejsce na relaks. Co, warto wiedzieć o Turcji planując w niej swój urlop?

Pogoda w Turcji: czyli na kiedy planować wypoczynek?

Ciepły klimat kraju sprawia, że można go z powodzeniem odwiedzić o każdej porze roku. Oczekując jednak iście wakacyjnej pogody, która będzie sprzyjała wodnym kąpielom i plażowaniu, najlepiej postawić na wyjazd w okresie od maja do końca października. Wówczas pogoda w Turcji rozpieszcza naprawdę wysokim temperaturami. W tym również wrzesień w Turcji, kiedy to najwięcej z nas planuje swój urlop nie zawiedzie. We wrześniu temperatura powietrze sięga 28 stopni. Dodatkowo cały czas utrzymuje się wysoka temperatura wody. Wysoka, gdyż ma ona średnio 26 stopni. Co trzeba przyznać, jest wartością bardzo przyjemną.

Gdzie zaplanować urlop w Turcji: popularne kurorty i ich standardy

Jest kilka szczególnie lubianych i rozsławionych tureckich kurortów. Ich atutem są wspaniałe warunki do wypoczynku. Do tego oferują wysokiego standardu hotele. Zdecydowana większość z nich proponuje opcję all inclusive, która jest bardzo chętnie wybierana przez turystów. Turcja w kwestii wypoczynku z pewnością nie zawodzi!

W większości miejsc można liczyć na pełne wyżywienie, nielimitowane napoje, w tym napoje dla turystów dorosłych. Są też dostępne także liczne, często codzienne, animacje. Do popularnych i atrakcyjnych tureckich kurortów należy między innymi Antalya, Alanya, Marmaris, czy tez Kemer. To wyjątkowo urokliwe miejsca.

 

Jak dobrze wybrać o