HomeDom i WnętrzeMontaż okien z korzyścią dla portfela

Montaż okien z korzyścią dla portfela

Zakup okien to spora inwestycja, która wiąże się z poświęceniem znacznej części domowego budżetu. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do wymiany okien i wybierzesz modele wykonane w oparciu o nowoczesne standardy, szybko zauważysz, że jakość okien przekłada się na wysokość comiesięcznych opłat za ogrzewanie. Jakie okna wybrać, aby zapewnić sobie komfort cieplny oraz nieco ulżyć  portfelowi?

Zachodnia technologia w Twoim domu

W odpowiedzi na wymagania współczesnego rynku mieszkaniowego powstały okna pasywne – produkt w pełni ekologiczny i energooszczędny. Okna pasywne dedykowane są przede wszystkim domom projektowanym w technologii pasywnej. To, co na naszym rodzimym rynku jest świeżą i atrakcyjną nowością, za granicą jest już obowiązującym standardem. W Niemczech, Austrii czy Szwajcarii od wielu lat realizowane są projekty obiektów pasywnych, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.  Ideą tego typu budynków jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu cieplnego przy minimalnym pobieraniu energii z zewnątrz. Montaż specjalistycznego systemu pasywnego, który tworzą drzwi i okna pasywne, specjalne docieplenie ścian, baterie słoneczne oraz rekuperator mają za zadanie zminimalizować straty ciepła i wpływ czynników zewnętrznych. Samowystarczalny system redukuje zapotrzebowanie na energię z zewnątrz do minimum, zapewniając jednocześnie przyjemną, optymalną temperaturę w mieszkaniu niezależnie od pory roku.

Okna pasywne

Okna pasywne wykonane są w oparciu o rygorystyczne standardy, dzięki którym są wyjątkowo szczelne i nieprzepuszczalne. Ich największym walorem jest bardzo niski współczynnik przenikalności energii, dzięki czemu ciepło nie ucieka na zewnątrz budynku. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej marki okien dokładnie zapoznaj się z opiniami na temat danego producenta. Solidne firmy (takie jak okna Internorm w Katowicach) posiadają w ofercie atestowane okna z certyfikatami potwierdzającymi jakość produktów.

 

 

Dom drewniany – uk
Wartość wizualizac
gonbleuusa.com https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ zobacz więcej