HomeDom i WnętrzeSzyba nie tylko w oknie

Szyba nie tylko w oknie

Eleganckie mieszkanie to takie, którego wystrój podąża za modną prostotą i przestrzenią. Zagracone pokoje sprawiają wrażenie ciężkiej atmosfery, braku swobodnego przepływu energii. Stara poręcz przy schodach lub balkon z betonowymi ściankami albo metalowymi prętami przestają nam się podobać. Antresole zabezpieczone deskami bądź taras z malutkimi okienkami przechodzą do historii. Zaczynamy otaczać się przejrzystymi ściankami, dającymi dużo światła i sprawiają wrażenie lekkości i znacznie większej przestrzeni.

 

Balkon bez betonu i prętów

W starych blokach są balkony z nieestetycznymi barierkami z betonu lub metalowymi prętami, które trzeba co roku odnawiać, by nie zardzewiały. Malowanie każdego pręcika jest mało pociągające, za to bardzo czasochłonne. Nowoczesne bloki nie mają już takich balkonów. Zagościły tam miła dla oka i łatwe w utrzymaniu czystości balustrady szklane. Do jej mycia wystarczy ciepła woda, ewentualnie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i ściereczka z mikrofibry. Dla mniej cierpliwych są spraye z płynem do mycia szyb. Wystarczy popsikać powierzchnię i wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Balkon w nowoczesnym stylu pięknie się prezentuje. Jego balustrada szklana może być z przezroczystego surowca lub matowego, dzięki czemu zakryje przed niepożądanym okiem wszelkie przedmioty wystawione na balkon. Przezroczysta szyba przepuści światło, jest ona dla tych, którzy lubią hodować kwiaty na balkonie. Świetnie sprawdzą się takie gatunki roślin, które lubią słońce, ale nie lubią wiatru. Postawione na posadzce balkonu zostaną przed wiatrem osłonięte, dzięki szklanej zaporze.

 

Schody z poręczą

Mając w domu schody, zapewne też jest poręcz, chroniąca przed utratą równowagi. Może być przymocowana do ściany lub po przeciwnej stronie, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. Poręcz w starych modelach ma pręty. Teraz pięknie by się prezentowała jako balustrada szklana. Nadałaby nowoczesny wymiar i przestronność mieszkaniu. Szyba jest dosyć gruba i odporna na stłuczenie. Może być przezroczysta, matowa, przezroczysto matowa lub ze wzorem. Tutaj już wiele zależy od naszej wyobraźni i zamówić indywidualny wzór.

 

Taras z widokiem na las 

Bez względu na to, czy mamy z tarasu wyjście na ogród, łąkę, czy las, czy za małą zielenią jest już tylko płot sąsiada, to zainwestowanie w ładną konstrukcję szklaną na tarasie przyniesie nam miano luksusowego apartamentu. Balustrada szklana świetnie się prezentuje. Pozbawiona cienia wpuszcza dużo słońca, dodaje pozytywnej energii, nastawia nas pozytywnie do życia. Brak światła dziennego przytłacza, spadają nasze wibracje, czujemy się gorzej.

Gdy za oknem pada deszcz, my, siedząc na oszklonym tarasie, możemy czuć się jak w ogrodowej altanie. Nawiasem mówiąc, wybudowanie takiej antresoli lub wolnostojącej altanki z dodatkowo szklanym dachem byłby jeszcze bardziej kuszącym pobytem w takim miejscu.

 

Ogrody zimowe 

Do założenia kwitnącego ogrodu zimą, posłużą nam do tego szklane płyty, takie same, które ma balustrada szklana. Ciepłolubne roślinki hodowane pod takim kloszem będą cieszyć nasze oko i radować serce. Solidne konstrukcje z grubego szkła są dużo bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, aniżeli folia, czy szyby okienne starego typu, stosowane do budowy szklarni.

Producent nowoczesnych balustrad szklanych https://www.helta.pl/

Magazyn na miarę