HomeDom i WnętrzeCyklinowanie podłóg – jak się za to zabrać?

Cyklinowanie podłóg – jak się za to zabrać?

Planujesz samodzielnie przeprowadzić renowację drewnianej podłogi? Wypożyczyłeś sprzęt, ale nie wiesz, jak zabrać się do cyklinowania posadzki? Sprawdź, co musisz wiedzieć o wykonywaniu takich prac.

Cyklinowanie drewnianej podłogi to sposób na jej szybkie odnowienie. Mimo że podłogi drewniane uchodzą za jedne z najtrwalszych i przy tym najlepiej się prezentujących, to jednak wymagają one prawidłowej pielęgnacji. Aby przeprowadzić renowację np. parkietu, niezbędne jest wypożyczenie lub zakupienie narzędzi i sprzętu. Co konkretnie będzie potrzebne?

Nie zawsze konieczne jest posiadanie cykliniarki. Zniszczoną warstwę podłogi można usunąć za pomocą np. papieru ściernego. – Dla wielu osób może to być jednak problemem, bo prace będą trwać dłużej i będą również wymagać większego wysiłku. Jeżeli zatem możemy, powinniśmy skorzystać z cykliniarki lub – jeszcze prościej – zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistów – mówi fachowiec z firmy „Makowiecki Stolarstwo” (wwwmakowiecki-stolarstwo.pl).

Najpierw usunąć zniszczoną warstwę, później lakierować

Jeżeli chodzi o zasady przeprowadzania renowacji podłóg, to są one proste – podstawą jest usunięcie uszkodzonej warstwy. Aby np. parkiet prezentował się nienagannie, konieczne będzie jego lakierowanie. Ten zabieg ma zabezpieczyć posadzkę przed działaniem czynników zewnętrznych. W zależności od wybranego lakieru, możliwe jest podkreślenie naturalnego koloru położonej podłogi.

Lakierowanie podłogi zamyka etap jej renowacji. Teraz wystarczy jeszcze dokładnie oczyścić posadzkę z wszelkich zanieczyszczeń. Zapomnieć nie można też o systematycznej pielęgnacji. Przy pominięciu tego kroku, na podłodze szybko pojawią się nowe zarysowania i uszkodzenia. Z uwagi na wymagający materiał, jakim jest drewno, do pielęgnacji najlepiej wykorzystać delikatne środki czyszczące.

Bezpieczeństwo w ko
Jakie obowiązki ma