HomeDom i WnętrzeZabiegi usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej – czy dla każdego?

Zabiegi usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej – czy dla każdego?

W pewnym sensie zabiegi odsysania tłuszczu stają się już metodami bardzo popularnymi oraz stosowanymi przez kobiety w rożnym wieku. I chociaż jest wiele metod na pozbycie się tkanki tłuszczowej, to takie zabiegi jak liposukcja laserowa cieszą się sporym uznaniem ze względu na świetną efektywność i małą inwazyjność.

Czy lipoliza laserowa jest sposobem na odchudzanie?

Niestety nic nie zastąpi diety oraz aktywności fizycznej. Wciąż są to najlepsze metody na odchudzanie i uzyskanie jędrnego ciała. Natomiast zabieg z całą pewnością może wykonać osoba, która nie ma problemów zdrowotnych, zwłaszcza tych związanych właśnie między innymi z łaknieniem, czy też aktywnością fizyczną.

Liposukcja laserowa stanowić może uzupełnienie już prowadzonego zdrowego stylu życia. Jest również dobrym sposobem na wymodelowanie sylwetki na przykład po urodzeniu dziecka. Tak, więc zastosowanie liposukcji laserowej w momencie posiadania niezdrowych nawyków, niestety może nie dać długotrwałych efektów w postaci szczuplej sylwetki. Dlatego z całą pewnością najpierw trzeba zadbać o swój tryb życia.

Lipoliza laserowa a liposukcja iniekcyjna

Chcąc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej warto zapoznać się ze wszystkimi metodami, jakie może nam zaoferować medycyna estetyczna w danym okresie czasu. Nowe rozwiązania obecnie wchodzą bardzo szybko.

Tak, więc alternatywą dla liposukcji laserowej może być liposukcja iniekcyjna, która nie wymaga użycia laseru. Natomiast w jej wyniku zbędny tłuszcz sam opuszcza organizm w procesie przemiany materii. Na rynku dostępne są coraz częściej metody, dzięki którym wykorzystywane są naturalne procesy naszego organizmu. Jednym z nich jest właśnie liposukcja iniekcyjna, obecnie jedna najbezpieczniejszych i niedrogich rozwiązań.

Iniekcja znajduje zastosowanie w okolicach podbródka i brody, ud, brzucha, tak zwanych boczków, a także pośladków. Zabiegi te są powtarzane około 2-3 razy, co kilka tygodni. Częstotliwość zależy od rozmowy wstępnej oraz decyzji lekarza. Trzeba pamiętać, że każda ingerencja w organizm musi być przeprowadzona pod kontrolą prowadzącego lekarza. Efektywność opisanych zabiegów jest już udokumentowana. Jednak istnieją przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić ich dokonanie.

Pielęgnacja sztuczn
Fotobudka - przepis