HomeCiekaweCzy warto zostać audytorem wewnętrznym ISO 13485?

Czy warto zostać audytorem wewnętrznym ISO 13485?

O ISO 13485 mówi się na ogół z perspektywy jednostki, która chciałaby taki dokument uzyskać. Na certyfikat ISO 13485 i na wszystko co z tym jest związane, warto spojrzeć z nieco innej perspektywy. Jako osoby, która może zająć się wdrożeniem tego typu norm w danych jednostkach.

Wiedza do zdobycia

DJB doradztwo to firma, która od wielu lat znajduje się na rynku, pomagając w procesach certyfikacyjnych. Świadczą o tym zadowolone opinie użytkowników. To także ekipa, która zaprasza na szkolenia ISO 13485. Oferta skierowana jest do tych wszystkich osób, które chciałyby brać w przyszłości udział w takich procesach certyfikacyjnych. To właśnie od nich w dużej mierze będzie zależało to, czy dana jednostka taki certyfikat będzie mogła otrzymać czy też nie. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba zdobyć wiedzę, która przekazywana jest podczas takich szkoleń, jakie organizowane są systematycznie. Jeżeli ktoś teraz nie zdążył załapać się na termin, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z kursu, który przewidziany jest w najbliższym czasie.

Cel szkolenia

Jest jeden – uzyskanie niezbędnej wiedzy do tego, jak powinien wyglądać cały proces certyfikacyjny. Aby jednak było to możliwe, należy wnikliwe zapoznać się z normami, jakie przewidziane są dla ISO 13485. Jeżeli ktoś pozytywnie zaliczy to szkolenie, uzyska uprawnienia do prowadzenia audytów wewnętrznych oraz audytów drugiej strony (np. audytów prowadzonych u dostawców). W głównej mierze z takiej oferty mogą skorzystać firmy, jakie chcą w swoich szeregach mieć pracowników, którzy staną się audytorami zgodnie z wymogami systemu zarządzania jakością dla wyrobów medycznych ISO 13485:2016. Niezależnie od skali prowadzenia działalności, każda firma zajmująca się produkcją wyrobów medycznych, może zapisać swoich pracowników na szkolenia i nie tylko.

O audytach i nie tylko słów kilka

Skoro wdrożenie procesu certyfikacyjnego, to konieczny będzie audyt ISO 13485. Bez tego nie rozpocznie się proces, jak również nie będzie możliwe jego zakończenie. To na temat wyglądu takiej kontroli i nie tylko, będzie można usłyszeć podczas szkolenia, które traktuje również o innych tematach, np.:

  • Zaznajomienie uczestników szkolenia z etapami audytu wewnętrznego.
  • Omówienie komunikacji w trakcie trwania audytu, pomiędzy audytorem, a auditowanym.

Warto wiedzieć, że podczas szkolenia przekazywana będzie nie tylko wiedza, ale uczestnicy będą również brać udział w ćwiczeniach praktycznych. 

 

FOLLOW US ON:
Blockchain - zacznij