Meble ogrodowe do białych aranżacji
Biel ewidentnie zawładnęła współczesnym światem designu. Pojawia się jako motyw przewodni aranżacji wnętrzarskich i ogrodowych. Coraz chętniej decydujemy się na białe meble do wnętrz. Także meble ogrodowe, które urządzają tarasy czy balkony, coraz częściej występują w nieskazitelnej bieli. Skąd ta fascynacja bielą i dlaczego tak chętnie jej ulegamy?
Biel mebli ogrodowych w kontekście historii sztuki
Meble ogrodowe to nie tylko zwykłe rzeczy, których używamy na co dzień. To także historia sztuki zaklęta w tym, co znajduje się w strumieniu potoczności. Białe meble ogrodowe (te klasyczne drewniane oraz te nowoczesne, technorattanowe) każą sięgnąć do źródeł sztuki. Aż do XIX wieku, w którym biel miała szczególne znaczenie w malarstwie impresjonizmu. Zresztą malarze impresjoniści bardzo często uwieczniali na płótnach rozświetlone ogrody, w tym białe meble. W dzisiejszych czasach warto sięgnąć do tej inspiracji płynącej ze sztuki najwyższych lotów, tworząc bajkowe, malarskie, impresjonistyczne kreacje ogrodowe z białymi meblami w roli głównej. Niech to będzie cudowna sofa technorattanowa, cała w bieli. Albo komplet białych mebli technorattanowych z rekwizytami dekoracyjnymi w tym samym kolorze.
Białe meble ogrodowe, zwłaszcza te pomyślane w sposób minimalistyczny, to równolegle odwołanie do klasycznego już abstrakcjonizmu geometrycznego, który skupiał się na dążeniach do czystej formy, idealnej niczym biały kwadrat. Te formy odkryjemy w nowoczesnych meblach technorattanowych, które niekiedy są po prostu kostkami stolików, puf czy narożników w białym kolorze. Abstrakcja geometryczna w ogrodzie XXI wieku.
Wybór mebli ogrodowych do białych aranżacji
Wybierając białe meble ogrodowe, nieskazitelne pod względem swojej prezentacji, wcale nie musimy rezygnować z funkcjonalności. Jeśli wybierzemy białe meble technorattanowe, to nie włożymy zbyt wiele pracy w utrzymanie ich w czystości. Jeśli poza sezonem osłonimy je specjalnymi pokrowcami, to na długo zachowają swoją piękną barwę.