HomeDom i WnętrzeNajważniejsze parametry nart Kraków

Najważniejsze parametry nart Kraków

Producenci nart chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też cały czas udoskonalają swoje produkty. W dużej mierze to właśnie szeroka i ciągle zmieniająca się oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać odpowiedniej jakości narty Kraków. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, które parametry odgrywają kluczową rolę.

Jaki promień skrętu nart?

Jeżeli chodzi o promień skrętu nart, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kształt. Jeszcze kilka lat temu na rynku królowały jedynie proste narty, które do złudzenia przypominały zwykłe deski. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim narty carvingowe, które wyróżniają się specjalnym taliowaniem. Narty tego typu charakteryzują się tym, że środkowa część jest zwężona.

Krawędzie nart wyprofilowane są w taki sposób, aby po wygięciu nart zdecydowanie łatwiej było wykonać skręt. Promień skrętu w dużej mierze zależy od indywidualnego nacisku na nartę podczas zjazdu. Specjaliści polecają do jazdy amatorskiej narty o promieniu skrętu od 10 do 20 m. Z praktycznego punktu widzenia im niższa wartość, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej jest uzyskać skręt przy dociśnięciu nart.

Odpowiednia sztywność nart

Jednym z najważniejszych parametrów jest sztywność nart. Parametr ten odnosi się nie tylko do odporności samego rdzenia na skręcanie podczas manewrowania. Sztywność nart w dużym skrócie mówiąc ma bezpośredni wpływ na przeciwdziałanie zmianie kształtu samych nart, podczas wygięć wzdłuż rdzenia. Im sztywniejsze narty, tym oczywiście łatwiej jest zachować kontrolę nad nartami. Parametr ten odgrywa ważną rolę przede wszystkim przy dynamicznych zjazdach na twardej nawierzchni.

Dla dzieci i osób początkujących najlepszym wyborem będą narty Kraków, które zwiększą bezpieczeństwo, dlatego też warto zwrócić uwagę nie tylko na sztywność, ale również na wagę. Osoby początkujące powinny wybrać nieco krótsze i lżejsze narty, które zapewnią stabilność.

Typ nart

Producenci oferują wiele modeli nart, które dostosowane są do umiejętności i stylu jazdy. Allrounder to uniwersalne narty Kraków, które dla większości osób będą najbezpieczniejszym wyborem. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które jeżdżą na różnych trasach.

Poza przygotowanymi trasami zjazdowymi doskonale sprawdzą się narty do freeride. Modele tego typu są szersze i nieco dłuższe, dzięki czemu łatwiej jest szybować na miękkim śniegu. Profesjonaliści mogą wybrać także specjalne narty do slalomu i szybkiego zjazdu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków – https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

FOLLOW US ON:
Komputerowe wspomaga
Czy pergola ogrodowa