HomeDom i WnętrzeParasol na tarasie i w ogrodzie

Parasol na tarasie i w ogrodzie

Parasol w ogrodzie to niezbędnik, który nie tylko ochroni przed silnym słońcem, ale też który wpłynie na odbiór otoczenia i jego estetykę. Jak projektowane są nowoczesne parasole ogrodowe? Co warto o nich wiedzieć?

 

Konstrukcja parasola – jakie materiały zostały wykorzystane?

Funkcjonalne parasole ogrodowe znacząco różnią się od parasoli oferowanych dekadę temu. Nowoczesne parasole posiadają wiele punktów regulacji, aby możliwe było precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole mogą być ustawiane zarówno na klasycznych podstawach, podstawach z kółkami i hamulcem, jak również na podstawach przeznaczonych do wkopania w ziemię w ogrodzie. Parasole ogrodowe posiadają stabilną oś wykonaną z aluminium. Materiał ten jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią i korozją. Ruchoma stopa, na której umieszczona jest oś, pozwala na rotowanie konstrukcji parasola wokół jej osi. Czasza parasola tworzona jest z tkaniny technicznej, która podtrzymują sprężyny naciągowe. Tkanina pokryta jest warstwą poliuretanu, dzięki któremu czasza nie płowieje, chroni przed niespodziewanym deszczem. Czasze parasoli mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

 

Parasol ogrodowy w nowoczesnej aranżacji

Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, by idealnie wpisywać się w eleganckie aranżacje. Wiele dostępnych modeli posiada możliwość wyboru koloru tkaniny czaszy. Inspiracje związane z wykorzystanie konkretnych parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. O parasole warto zadbać po sezonie letnim. Aby zapobiec ich niszczeniu, warto wykorzystać dedykowane pokrowce ogrodowe, które tworzone są z trwałych materiałów poliestrowych. Pokrowce wyposażone są w ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu parasola. Elementem, który zapewni jeszcze lepszą ochronę, są woreczki obciążające, które zmniejszą ryzyko podwiewania tkaniny.

 

 

Zarządzanie flotą
Często pomijane asp