HomeMotoryzacjaZarządzanie flotą samochodową – program telematyczny

Zarządzanie flotą samochodową – program telematyczny

Firma przewozowa powinna być nowoczesna, wszechstronna i uważna. Czasem mnogość różnorodnych obowiązków, które nakłada na siebie przedsiębiorca potrafią go przerosnąć. Nie ma się co dziwić – na swoich barkach dźwiga ciężar dotrzymania terminów wszystkich umów i utrzymania bezpieczeństwa swojej firmy. Nie należy zapominać, że również jest odpowiedzialny za zarządzanie flotą samochodową. Program telematyczny jest w stanie pomóc mu w tym ostatnim punkcie!

W jaki sposób program telematyczny może pomóc firmie TSL?

Zarządzanie flotą samochodów ciężarowych nie należy do najłatwiejszych zadań – zwłaszcza w przypadku posiadania sporej ilości pojazdów. Każdy z nich posiada własne umowy od ubezpieczycieli, terminy przeglądów technicznych czy planowane wyjazdy transportowe. Jeżeli dołoży się do tego jeszcze częste usterki to przedsiębiorca naprawdę ma pełne ręce roboty. System telematyczny jest w stanie bardzo dobrze zorganizować wszystkie te zobowiązania notując je w specjalnie dostosowanej aplikacji. Dzięki temu już za pośrednictwem kilku kliknięć przedsiębiorca może przeanalizować wszystkie zobowiązania, które czekają jego pojazdy. Jako, że najlepsze systemy telematyczne są zainstalowane w komputerze pokładowym aplikacja informuje również o wewnętrznych usterkach, które dotykają danego samochodu. Zmniejsza to ryzyko doznania większych uszkodzeń, które mogłyby się zdarzyć w trakcie transportowania towaru – a to stwarza już ryzyko większych przestojów.

Oprócz bezpieczeństwa i poprawy organizacji pracy system telematycznie niesie ze sobą również wiele innych zalet. Stwarza on możliwość poprawy sytuacji finansowej firmy! Chodzi tutaj nie tylko o unikanie słono opłacalnych kar za niedotrzymanie zobowiązań, ale również redukcja spalania paliwa. Raporty, które wyciąga telematyka są w stanie pomóc w reorganizacji firmy i oszczędności jeszcze większej ilości funduszy.

Podsumowanie

Jak widać dobry system telematyczny poprawia zarządzanie flotą samochodową. Najlepsze jest to, że program ten jest odpowiedni dla firm w każdej fazie rozwoju!

Ciśnienie tętnicze
Parasol na tarasie i
i-ta-events.com oura.org zobacz