HomeCiekaweAkcesoria dla konia – jakie gadżety okażą się przydatne?

Akcesoria dla konia – jakie gadżety okażą się przydatne?

Właściciele koni, chcąc zadbać o jak najlepsze samopoczucie i zdrowie swoich zwierząt, nierzadko decydują się na zakup licznych gadżetów, które wykorzystywane są w stajni lub poza nią. Jakie akcesoria dla konia okażą się strzałem w dziesiątkę? Co rekomendują hodowcy?

Akcesoria dla konia w stajni

Najczęściej wybierane akcesoria dla konia to elementy przydatne w stajniach – do tej grupy zaliczyć możemy przede wszystkim derki. Nowoczesne derki to szeroka gama produktów, dopasowana do konkretnych potrzeb i okoliczności. W sprzedaży znaleźć można akcesoria dla konia takie jak derki przeciwsłoneczne – pozwalają one chronić delikatna skórę grzbietu przed nadmiernym nagrzaniem. Bez trudu znajdziemy również derki, które chronią przed insektami. Najchętniej wybierane derki to derki wykonane z miękkiego polaru – pozwalają one na wchłonięcie nadmiaru potu i wilgoci po długim treningu. Warto pamiętać, że mokra derka powinna być zdjęta z grzbietu konia i wysuszona – w przeciwnym razie takie akcesoria dla konia mogą przyczynić się do infekcji u zwierzęcia!

Czapraki – akcesoria dla konia pod siodło

Najchętniej wybierane akcesoria dla konia to także czapraki. Czaprak to element niezbędny podczas siodłania konia – jest on barierą pomiędzy skórą grzbietu konia, a siodłem. Czapraki wypełnione są od wewnątrz miękkimi tworzywami, których zadaniem jest nie tylko amortyzowanie jeźdźca, ale też zmniejszanie nacisku siodła na grzbiet konia. Dzięki czaprakom znacznie zmniejsza się ryzyko obtarć skóry konia, chłoną one również wilgoć i pot powstałe podczas intensywnego treningu. Wierzch czapraka tworzy tkanina bawełniana. Akcesoria dla konia to oczywiście również siodła – ich szeroki wybór pozwoli na dopasowanie konkretnego modelu do potrzeb jeźdźca i rodzaju uprawianej aktywności.

Obóz narciarski dla
Bonsai, coś piękne