HomeCiekaweKoń i dekoracje

Koń i dekoracje

Bez dwóch zdań – koń to jedno z piękniejszych zwierząt. Jego urodę doceniali także artyści wszystkich wieków, uwieczniając konie na płótnach i w postaci rzeźb czy płaskorzeźb. Końska ekspresja to jakby gotowy temat plastyczny. Koń w ruchu to motyw szczególnie malarski. Dynamika pochodząca od samej natury. Konie uwieczniano nie tylko na obrazach historycznych, związanych z określonym wydarzeniem, ale także jako obiekty estetyczne same w sobie – piękne bez żadnych dodatków, bez względu na scenerię.

Dekoracyjne dodatki

Oprócz naturalnej urody konie mają w sobie niewymuszoną elegancję, którą lubimy eksponować. Zwłaszcza gdy zwierzęta te pełnią funkcję reprezentacyjną, gdy pojawiają się na oficjalnych pokazach. Każdy wie, jak ważna jest derka dla konia czy siodło, ale poza tymi podstawowymi akcesoriami, istnieje też mnóstwo efektownych dodatków dekoracyjnych. Służących upiększeniu konia. Zresztą nawet zwykły czaprak dla konia czy ochraniacze też mogą prezentować się niezwykle i ozdobnie.

Pierścienie do grzywy

Przykładem końskiej biżuterii są błyszczące pierścienie do grzywy, wplatane w efektownie zaplecioną grzywę. Przypominają one nieco końską wersję spinki do włosów. Występują w różnych rozmiarach. Najczęściej są ozdobione uroczymi diamencikami.

Kokardki do grzywy

Dekoracją końskiej grzywy mogą także być słodkie kokardki. W dowolnym kolorze lub w pomysłowym zestawieniu kolorystycznym. Mocowane na gumki. Można naprawdę pobawić się stylizacją do jazdy konnej i dobrać kolor kokardek do czapraka a nawet do ubrania jeźdźca.

Gumki do grzywy

Do nieszablonowego upięcia końskiej grzywy przydadzą się zwykłe gumki. Wykorzystamy je na przykład do wykonania ślicznych koreczków. Gumki powinny być elastyczne i wytrzymałe, zrobione z czystej gumy.

Jak utrwalić ślubn
Jak wzmocnić odporn