HomeCiekaweFantastyczna fryzurka dla konia

Fantastyczna fryzurka dla konia

Jazda konna to sport charakteryzujący się szczególną elegancją. Ma on w sobie coś niewyrażalnie pięknego, w każdej formie. Kryje się w pięknie potężnego zwierzęcia i jego dystyngowanych a zarazem silnych ruchach. Ta niezwykła uroda widoczna jest na co dzień, kiedy zwierzę prezentuje się zupełnie naturalnie. Nieco inny wymiar piękna pokazujemy na przykład na występach, kiedy to dodajemy coś od siebie i zdobimy konia, na przykład efektownym upięciem grzywy.

Nie tylko jeździec wygląda popisowo

Podczas ważnych występów nie tylko my chcemy wyglądać efektownie. Można powiedzieć, że stroimy się niczym na bal. W zakresie odzieży do jazdy konnej mamy przecież duży wybór, co udowadnia sklep jeździecki Equishop. Znajdziemy tam również rzeczy dla konia, m.in.: derki, siodła, strzemiona. Ale także środki do pielęgnacji. Szczególnie godny polecenia jest tonik do włosów, uwalniający grzebień szyjny i rzep ogonowy od łupieżu.

Upiększające koreczki

Osobom, które nie mają do czynienia ze światem stadniny, koreczki kojarzą się z rodzajem przystawki. Tymczasem tą nazwą określa się najpopularniejsze upięcie końskiej grzywy. Tak zapleciona grzywa zaprezentuje się doprawdy zjawiskowo. Wykonanie koreczków wymaga trochę czasu i precyzji, ale naprawdę warto ozdobić konia w ten sposób.

Jak to zrobić?

Postępujemy trochę jak fryzjerzy, którzy dbają o prezentację wyjątkowego klienta. Do zrobienia koreczków potrzebna będzie gąbka (namoczymy nią grzywę, żeby lepiej się układała), grzebień do zaplatania, żabka do spinania (ułatwiająca nam pracę) i wytrzymałe gumki.

Najpierw zaplatamy drobne warkoczyki (im cieńsze tym ładniej), równe i tej samej grubości. Potem zakręcamy je na gumce. Grzywkę traktujemy nieco inaczej, bo wykorzystujemy metodę warkocza dobieranego, żeby fajnie przylegała.

Beztroski czas grill
Zakupy - w sieci czy