HomeZdrowie i UrodaJak wybrać bieliznę wyszczuplającą?

Jak wybrać bieliznę wyszczuplającą?

Wybór bielizny wyszczuplającej wcale nie jest taki łatwy. Co więcej popełniane w tej kwestii błędy sprawiają, że bielizna albo nie spełnia swoich funkcji tak, jak powinna, albo wręcz zaczyna zagrażać zdrowiu. Jakie to błędy i jak ich uniknąć?

Rozmiar – to ona ma decydujące znaczenie

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, jest wybór złego rozmiaru bielizny. Tymczasem nie powinien on być ani mniejszy, ani większy od tego, jaki nosimy na co dzień. Bielizna wyszczuplająca musi mieć noszony rozmiar z dwóch względów. Po pierwsze, jeśli jest zbyt mała, powoduje niebezpieczny ucisk na narządy wewnętrzne, zaburza krążenie krwi i może doprowadzić do omdlenia. Poza tym nieprzyjemnie wrzyna się ona w ciało, powodując silny dyskomfort, a także otarcia skóry. Po drugie- gdy jest za duża, nie koryguje i nie wyszczupla. Co więcej, wystaje spod ubrania, dając efekt odwrotny do zamierzonego.

Poziom modelowania – dla optymalnego efektu

Dobra bielizna wyszczuplająca zawsze jest kompozycją trzech rodzajów materiałów: syntetycznych, elastycznych i naturalnych. Szczególne znaczenie odgrywają jednak dwa ostatnie rodzaje. Od ich zawartości zależy bowiem poziom modelowania bielizny oraz komfort jej noszenia. Bielizna, w której materiał modelujący stanowi około 20% znacznie wyszczupla ciało, redukując jego obwód we wszystkich newralgicznych miejscach. Tam natomiast, gdzie jest go zaledwie kilka procent – jedynie delikatnie modeluje kształty. Włókna naturalne odpowiadają natomiast za przewiewność bielizny. Tam, gdzie ich nie ma – bielizna powoduje silny dyskomfort noszenia.

Przymierzać, czynie przymierzać?

Wiele kobiet odczuwa pewien dyskomfort związany z przymierzaniem bielizny. W efekcie rezygnują z niego, co też jest poważnym błędem. Bieliznę wyszczuplającą zawsze można przymierzać na własną bieliznę. A naprawdę warto. Budowa kobiecego ciała jest tak indywidualna, że nawet konkretny rozmiar nie zawsze leży idealnie. Co więcej może okazać się, że dany model uniemożliwia wykonywanie swobodnych ruchów, czy roluje się pod sukienką. Przymiarka i wykonanie prostych czynności, jak skłony czy przysiady, pozwalają wybrać naprawdę model idealnie dopasowany do własnej sylwetki.

Bielizna wyszczuplająca to odpowiedź na konkretne problemy z figurą. Ale tylko wtedy, gdy jest doprana w sposób indywidualny. Rozmiar, proporcje zastosowanych materiałów, a także model mają ogromne znaczenie. Kierując się nimi, można kupić bieliznę, która w sposób skuteczny i komfortowy pozwoli uzyskać oczekiwany efekt modelujący.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna wyszczuplająca https://ekskluzywna.pl/bielizna-korygujaca.

Jak zaplanować remo
Prawo jazdy w Warsza