HomeZdrowie i UrodaZalety żelowej metody zdobienia paznokci

Zalety żelowej metody zdobienia paznokci

Nie ulega wątpliwości, że metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Jeśli dotyczy Cię problem łamiącej się i osłabionej płytki paznokciowej to świetnie sprawdzą się u Ciebie żelowe paznokcie. W tym artykule wymienimy główne zalety manicure żelowego, a także podpowiemy, jak się do tego zabrać.

Wizytówka kobiety

Można śmiało powiedzieć, że piękne i wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdej kobiety, która dba o siebie. Na szczęście dostępnych jest wiele metod stylizacji paznokci, które pozwalają uzyskać naprawdę estetyczny efekt. Najpopularniejsze metody to oczywiście manicure żelowy oraz hybrydowy. Bezpośrednio na płytce paznokcia wykonywana jest metoda żelowa zdobienia. Można ją również wykorzystać na szablonie przedłużanym. Warto mieć świadomość, że do wykonania paznokci żelowych stosuje się specjalny żel utwardzany przy pomocy światła UV. Manicure żelowy doskonale sprawdzi się u posiadaczek kruchych i delikatnych paznokci.

Usługa manicure

Najlepiej korzystać z usług renomowanych manikiurzystek, które cieszą się dobrą opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Tego rodzaju usługi są jednak bardzo drogie, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się robić paznokcie w zaciszu domowym. Trzeba zaznaczyć, że paznokcie żelowe mogą przybierać różne formy. Manicure żelowy umożliwia dodanie elementów ozdobnych, takich jak diamenciki, brokat, kamyczki oraz perełki. Nie wszyscy wiedzą, że metoda żelowa pozwala szybko przedłużyć paznokcie. Dzięki temu możesz im nadać idealny kształt. Przy budowaniu paznokci używa się z reguły specjalnego żelu budującego, a także specjalnych szablonów oraz tipsów. Najpierw elastyczną masą pokrywamy płytkę paznokcia, a następnie przy użyciu lampy UV ją utwardzamy.

Nałożenie żelu

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pod wpływem promieniowania UV żel twardnieje, dlatego metoda jest określana także jako światłoutwardzalna. Należy pamiętać, że ilość nakładanych warstw żelu zależy głównie od efektu, jaki chcesz uzyskać. Musisz pamiętać, żeby pod lampą utwardzić każdą warstwę żelu i to bezpośrednio po nałożeniu. Manicure żelowy jest bardzo trwały, dlatego może się utrzymać na paznokciach nawet do 4 tygodni. Po 2 – 3 tygodniach konieczne może być uzupełnienie paznokci, ponieważ naturalne rosną bardzo szybko. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala uzyskać naturalny wygląd paznokci, dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Jednak dużej precyzji oraz umiejętności wymaga wykonanie manicure żelowego. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić żelowe paznokcie, to koniecznie kup dobrej jakości produkty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Pilz, czyli innowacy
Pomoc w powrocie do