HomeCiekawePilz, czyli innowacyjne produkty i rozwiązania

Pilz, czyli innowacyjne produkty i rozwiązania

Każda firma chce być liderem w branży. Udaje się to nielicznym. Dlaczego? Ważne są oczywiście kwestie finansowe, inwestowanie, aby być lepszym z roku na rok i oferować klientom odpowiednie rozwiązania do ich potrzeb. Ważne są też priorytety. Firma, która bardziej ceni pieniądze niż bezpieczeństwo, prędzej czy później upadnie.

Dostawca systemów w dziedzinie automatyzacji

Dla firmy Pilz niezwykle ważny jest rozwój oraz bezpieczeństwo. Nowoczesne technologie to podstawa w obecnym świecie. Co jakiś czas pojawia się coś nowego, ciekawostka, dzięki której można zrobić coś, o czym do tej pory można było tylko pomarzyć. Wizjonerzy kreują przyszłość, w ich głowach pojawiają się nowe pomysły. Warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Innowacyjne produkty i rozwiązania są niezwykle ważne w obszarze automatyzacji. Zakłady produkcyjne muszą iść z duchem czasu. Ważni są oczywiście pracownicy fizyczni, lecz trzeba stawiać na jak najlepsze wykorzystywanie maszyn, urządzeń. Nie oznacza to zwolnień ludzi, lecz zapewne konieczne będzie przekształcenie profilu niektórych stanowisk pracy.

Ambasadorzy bezpieczeństwa

W firmie Pilz każdy z pracowników jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. To główny cel, który jest priorytetem. Każdy z osobna i cała grupa razem doskonale wie, że celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpiecznej pracy ludziom.

Jak wybrać partnera do swojego biznesu? Warto, aby była to firma rodzinna, z wieloletnimi tradycjami. Firma, która ceni rozwój i stara się, by kluczowe było bezpieczeństwo. Przedsiębiorstwo, które wkłada w pracę całe swoje serce, to właśnie Pilz. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie ma kompromisów. Maszyny muszą przechować okresowe kontrole, inspekcje, a zajmują się tym doskonale przeszkoleni ludzie.

Analiza organizacji pracy

Niektórzy mają takie pokusy, by oszczędzać na innowacjach. Trzeba jednak zastanowić się, czy takie oszczędności nie narażą pracowników na niebezpieczeństwo. Absolutnie niedopuszczalne jest, by maszyny nie przechodziły okresowych kontroli. Niedopuszczalne jest też, by wdrożyć jakieś rozwiązania niezgodne z obowiązującym prawem. To naraża firmę na odpowiedzialność karną.

Każda maszyna ma w procesie produkcji określone zadanie i generuje określone ryzyko. Trzeba poznać to ryzyko i starać się wyeliminować wszelkie błędy, zagrożenia. Przeszkoleni ludzie będą wiedzieli, co powinno ich zaniepokoić, co powinni jak najszybciej zgłosić przełożonemu. Od czasu do czasu potrzebna jest modernizacja urządzeń, wprowadzenie innowacji. Tylko dzięki temu będzie można zadbać o rozwój.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pilz.

Wynajem kontenerów
Zalety żelowej meto