HomeZdrowie i UrodaJak przygotować się do sezonu skiturowego

Jak przygotować się do sezonu skiturowego

Sezon na narty już naprawdę za pasem. Jeszcze tylko kilka tygodni i będzie można ruszyć w góry. To zatem ostatni moment by przygotować się kondycyjnie oraz zacząć powoli szykować ekwipunek, który bywa naprawdę dużym wydatkiem. Skitouring rośnie w siłę, dlatego warto rozważyć rozpoczęcie swojej przygody właśnie w tym roku. Ten sposób jeżdżenia na nartach jest bardzo wymagający, ale daje również mnóstwo frajdy.

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego

Jak przygotować się do sezonu sportów zimowych? Najważniejszy jest regularny ruch – trzeba dużo spacerować i chodzić, korzystać z roweru, lub wykonywać jakąkolwiek inną aktywność fizyczną. Tylko w ten sposób nie nabawimy się później poważnych kontuzji na stoku. Mięśnie i stawy muszą być odpowiednio przygotowane, szczególnie jeżeli planuje się sezon na nartach skiturowych.

Ten sposób jeżdżenia na nartach jest dużo bardziej wymagający niż jeżdżenie klasycznie na stoku. Skitouring charakteryzuje się bowiem tym, że jeździ się po dziewiczym śniegu i nieprzygotowanych wcześniej trasach, ale też dużo chodzi się na nartach, na przykład szukając dobrych miejsc do zjazdu. To wszystko wymaga naprawdę dobrej kondycji i dobrego przygotowania. Kto zatem chce spróbować jak smakuje skitouring po raz pierwszy w tym sezonie, lub kontynuować przygodę z tym sportem, o formę musi zacząć dbać już teraz.

Co kupić na narty skiturowe

Narty skiturowe z powodzeniem można wypożyczyć. Kto dopiero rozpoczyna zjazdy na nartach w tym stylu, tak naprawdę może ograniczyć się właśnie do ich wypożyczenia. Narty skiturowe można też oczywiście kupić. Najlepiej zrobić to tuż po sezonie, kiedy to można skorzystać z różnych okresowych promocji i obniżek cen. Do nart skiturowych trzeba dokupić też odpowiednie wiązania oraz buty, przydają się również kijki składane, które będą wykorzystywane podczas wspinania się pod górę. Warto kupić sobie również wygodny strój, gogle oraz oczywiście rękawice narciarskie. Narciarzowi skitourowemu przyda się również dobry plecak. Skitouring to przecież nie tylko zjazdy na nartach, ale też sporo chodzenia po górach, w poszukiwaniu najlepszych miejsc do szusowania. To sport dosyć męczący, cały czas jest się w ruchu, dlatego komfortowe rzeczy osobiste są tak ważne. Warto stawiać na te od dobrych producentów, dzięki którym podczas uprawiania sportów zimowych odczuwa się komfort i wygodę. Dla narciarzy skiturowych to szczególnie ważne, bo są praktycznie przez cały czas w ruchu.

FOLLOW US ON:
Wszystko dla domu
W poszukiwaniu inspi