HomeZdrowie i UrodaLifting HIFU – bezinwazyjny zabieg odmładzający

Lifting HIFU – bezinwazyjny zabieg odmładzający

Lifting HIFU zrewolucjonizował medycynę estetyczną. Umożliwia nieinwazyjną poprawę napięcia skóry. Sprawdź, na czym polega ta metoda odmładzania.

Lifting HIFU – bezinwazyjny zabieg odmładzający

Medycyna estetyczna to szybko rozwijająca się dziedzina, z której korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oferuje mało inwazyjne zabiegi, których celem jest zmiana wyglądu i poprawa jakości życia. W artykule przyjrzymy się jednej z najbardziej popularnych w ostatnim czasie technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej – liftingowi HIFU.

Zabieg HIFU, czyli odmładzanie twarzy bez bólu i efektów ubocznych

Lifting HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound) to zabieg, wykorzystujący skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Służy do tego specjalna aparatura, np. SonoQueen – urządzenie do zabiegu HIFU, z którego korzystają specjaliści w katowickiej Klinice Miracki. Technologia ta służy do wzmacniania i poprawy kondycji skóry poprzez stymulację jej głębokich warstw. Lifting twarzy odbywa się zupełnie bezdotykowo, z pominięciem naskórka. Fale ultradźwiękowe docierają do głębokich warstw tkanki: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Oznacza to, że lifting HIFU działa dokładnie tam, gdzie zachodzi synteza składników niezbędnych do prawidłowej budowy skóry – kolagenu i elastyny.  

Na czym polega lifting HIFU?

Zabiegi z użyciem technologii HIFU odmładzają skórę, jednocześnie ją „niszcząc”. Jest to mechanizm często wykorzystywany w medycynie estetycznej. Urządzenia HIFU wyposażone są w wymienne kartridże, które powodują mikrouszkodzenia na różnych głębokościach, w zależności od miejsca zabiegu i leczonego problemu. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja, czyli m.in. w zabiegach na twarz, stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm.

Moment zetknięcia ultradźwięków ze skórą wywołuje reakcję termiczną, zachodzącą w jej wewnętrznych warstwach. Dochodzi do wzrostu temperatury do około 65°C. W miejscu działania ultradźwięków powstaje zamierzony stan zapalny, który powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i elastynowych, uszkodzenie komórek tłuszczowych oraz pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki tym procesom rozpoczyna się etap ujędrniania i zagęszczania skóry, a także usuwania niechcianych komórek tłuszczowych.

Na ostateczne rezultaty liftingu HIFU trzeba poczekać mniej więcej 3 miesiące, gdyż ciało potrzebuje czasu, aby przeprowadzić zainicjowane procesy regeneracyjne. Efekty HIFU na twarz wyglądają naturalnie i utrzymują się przez bardzo długi czas. Skóra w zasadzie nie wraca do kondycji sprzed zabiegu.

HIFU na twarz a inne metody odmładzania skóry

Lifting HIFU w porównaniu do innych zabiegów odmładzających na twarz wyróżnia się niską inwazyjnością, przy zachowaniu wysokiej skuteczności. Stanowi on alternatywę dla liftingu chirurgicznego czy nici liftingujących. Pozwala na efektywne napięcie skóry bez igieł i skalpela. Rezultaty pojedynczego zabiegu utrzymują się długotrwale, a po upływie kilku miesięcy można wykonać go ponownie w celu utrzymania pozytywnych rezultatów.

Zaletą liftingu HIFU jest to, że można z powodzeniem łączyć go z innymi metodami odmładzania skóry, co pozwala na uzyskanie wielowymiarowych efektów. Jednak, aby nie kolidował z nimi, należy zaplanować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Dokładny plan leczenia – kolejność zabiegów oraz odstępy czasowe pomiędzy nimi – zawsze ustala kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej wykonujący zabiegi. Przykładowo, wypełnianie zmarszczek rekomenduje się po zabiegu HIFU, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją wrażliwą na wysoką temperaturę. Zabiegi z wypełniaczem planuje się zwykle około 2 tygodni po zastosowaniu ultradźwięków.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Zapraszamy też na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Często pomijane asp
Terapie Przeciwbólo
developer.com Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz