HomeDom i WnętrzeUrządzamy domową bibliotekę

Urządzamy domową bibliotekę

Nawet w erze wirtualnych książek te autentyczne, które możemy wziąć do ręki, nie tracą na wartości i popularności. Nie tylko lubimy zagłębiać się w fikcyjne światy, ale także mieć prawdziwy kontakt ze słowem pisanym w jego drukowanej formie. Dlatego tak chętnie chodzimy nadal do bibliotek, gdzie obcujemy z tysiącami dzieł, gdzie czujemy się częścią werbalnego wszechświata. Natomiast w domowym zaciszu dobrze mieć przyjemną biblioteczkę.

Propozycja dla bibliofilii

Domowa biblioteczka to propozycja dla bibliofilii rozkochanych nie tylko w pięknie lektury i w samych opowieściach czy narracjach, ale także – w efektownie wydanych książkach, na które po prostu przyjemnie się patrzy. Dobrze mieć przecież ulubione lektury w zasięgu wzroku i w zasięgu ręki. To wyjątkowo ważne także dla tych, którzy wykorzystują książki w swojej codziennej pracy.

Biblioteczka rodzinna lub zawodowa

Domowa biblioteczka przyda się nie tylko koneserom i znawcom literatury, ale także rodzinie, w której wszyscy czytają. Nawet małe dzieci mają swoje ulubione lektury. Warto więc, żeby ich bajki i bajeczki znalazły swoje miejsce. Uczymy w ten sposób najmłodszych szacunku dla książki.

W domowej biblioteczce niekoniecznie muszą znajdować się same arcydzieła czy fascynujące powieści i piękne antologie. Może to być dogodne miejsce dla katalogów, poradników, podręczników – używanych w pracy zawodowej. To naprawdę praktyczne rozwiązanie.

Jak urządzić domową bibliotekę?

Można posłużyć się modułowymi regałami, które ustawimy zgodnie z wymogami konkretnej przestrzeni. Do tej pory najbardziej popularne były regały drewniane. Coraz chętniej jednak sięgamy po meble w stylu industrialnym. Metalowe regały na książki pojawiają się w wielkich bibliotekach i w domach prywatnych.

Firmy odzyskujące o