HomeCiekaweKobieta i buty, czyli o co chodzi w tej miłości

Kobieta i buty, czyli o co chodzi w tej miłości

Szafa pełna butów – to element garderoby, który posiada wiele kobiet. Dziewczyny uwielbiają kupować nowe obuwie. Ile razy, przechodząc obok wystawy w sklepie obuwniczym, każda z pań pomyślała: „Jakie cudne, muszę je mieć!”?

Kolejna para do kolekcji

Powody kupowania nowych butów są różne. Niektóre kobiety kupują buty, np. botki skórzane, bo zbliża się sezon jesienny, a stare buty są już zużyte. Inne panie decydują się kupić nową parę, gdyż teraz właśnie ten model jest na topie. Dla innych zaś zakup nowych butów to sposób na odstresowanie się i sprawienie sobie przyjemności.

O ile pierwszy z wymienionych typów kobiet na brak miejsca w szafie nie narzeka, tak pozostałe panie muszą nieraz dokopywać się naprawdę solidnie do wybranej pary…

Jakie buty najchętniej kupujemy?

Chociaż trendy się zmieniają, istnieje kilka rodzajów butów, które są zawsze chętnie kupowane. Wśród nich są klasyczne i nieśmiertelne szpilki. Ten atrybut kobiecości zajmuje ważne miejsce w szafach wielu pań. Trudno wyobrazić sobie uroczyste przyjęcie bądź wieczorne wyjście do teatru bez tego rodzaju obuwia.

Inny rodzaj wygodnych i zawsze modnych butów to botki skórzane. Mogą one być na płaskiej podeszwie bądź na obcasie. Często są ozdobione frędzlami, klamerkami czy cekinami. To buty idealne na okres jesienno-zimowy. Wiele skórzanych botków ma w środku dodatkowe ocieplenie.

Na czas ciepłych miesięcy panie stawiają na wygodne i kobiece baleriny. Te buty pasują zwykle zarówno do zwiewnej sukienki. jak i do dżinsów-rurek. Są one wygodne i często przewiewne, a więc jest to idealne obuwie do letnich spacerów po mieście.

Wygoda czy piękno?

Bywa, że o niektórych butach same kobiety twierdzą: „To buty do wyglądania, nie do chodzenia!”. Cóż, często piękne buciki są po prostu niewygodne. Sporadyczne ich założenie, np. na przyjęcie, da się wytrzymać. Natomiast do chodzenia na co dzień nie nadają się kompletnie… Czy warto kupować takie obuwie? Na to każda z pań musi sobie odpowiedzieć sama.

Na szczęście można znaleźć sporo butów zarówno wygodnych, jak i ładnych czy eleganckich. Zresztą, wygoda to kwestia względna. Jedna kobieta świetnie czuje się, codziennie nosząc szpilki, dla innej zaś jest to katorga, którą trzeba czasami znieść z konieczności.

Damskie buty to często kosmos i wielka niewiadoma dla panów. Skórzane botki firmy http://noevision.pl/, płócienne balerinki z kokardką, zamszowe kozaki czy piankowe japonki… Można się w tym pogubić. Panom pozostaje się pogodzić z faktem, że kobiety uwielbiają buty i zaakceptować ten stan.

Pracodawco, wody!
Jak samodzielnie prz