HomeDom i WnętrzeJak dbać o meble z technorattanu?

Jak dbać o meble z technorattanu?

Jak dbać o meble z technorattanu?

Mimo tego, że technorattan przebojem wdarł się do naszych ogrodów już jakiś czas temu, to nic nie wskazuje na to, żeby jego pozycja była zagrożona. Wręcz przeciwnie – z sezonu na sezon na działkach i przestrzeniach publicznych pojawia się coraz więcej krzeseł, stolików czy foteli wykonanych właśnie z syntetycznej plecionki. Jeśli i Ty jesteś w grupie zwolenników wyplatanych mebli, dowiedz się, jak dbać o technorattan, aby zachował swoje właściwości przez długie lata!

Niewymagające meble z technorattanu

Intensywne działanie promieniowania UV, wilgoć oraz skrajne temperatury są największymi wrogami wyposażenia outdoorowego. Aby meble zachowały nienaganny wygląd, przeważnie należy poddawać je regularnym zabiegom impregnacyjnym oraz zabezpieczać w suchym miejscu poza sezonem letnim. W przeciwnym razie powierzchnia mebli może zacząć pękać, matowieć lub nieestetycznie się łuszczyć. Kupując meble z technorattanu, pozbawiasz się tego problemu. Nie musisz marnować czasu i energii na pracochłonne czyszczenie oraz konserwację. Jedyne, co musisz zrobić, aby meble zachwycały nieskazitelnym wyglądem, to raz na jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię miękką ściereczką. Co więcej, wszystkie meble mogą spędzić na zewnątrz całą zimę!

Podwójna ochrona

Mokre liście spadające z drzew albo śnieg zalegający miesiącami może przysporzyć na wiosnę dodatkowego kłopotu. Jeśli chcesz, aby technorattanowe meble były na wiosnę od razu przygotowane do użycia, warto okryć je na zimę lekkim pokrowcem. Na stronie oltre.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy mebli ogrodowych oraz praktyczne osłony, które znacznie przedłużą żywotność ulubionego kompletu.

W poszukiwaniu ideal
Konserwacja elewacji