HomeZdrowie i UrodaProfesjonalny manicure oraz pedicure

Profesjonalny manicure oraz pedicure

Manicure oraz pedicure stał się coraz bardziej popularny. Bardzo dużo osób decyduje się na tego typu zabieg. W szczególności są to kobiety, chociaż Panowie także dbają o swoje paznokcie. Zatem na czym dokładnie polegają tego typu zabiegi i dlaczego warto je wykonywać?

Ponadczasowy manicure

Warto wiedzieć, iż manicure to nic innego jak upiększanie paznokci dłoni. Jest to specjalny zabieg kosmetyczny, który polega nie tylko na malowaniu paznokci, ale także często na wyrównywaniu skórek wokół paznokci oraz nawilżaniu ich.

Obecnie możemy spotkać w gabinetach kosmetycznych bardzo wiele różnych nowoczesnych form manicure. Może być to przykładowo manicure żelowy. Podczas takiego zabiegu kosmetyczka nakłada na nasz paznokieć specjalny żel. Także popularny jest manicure hybrydowy, który jest połączeniem żelu oraz lakieru. Więcej informacji na temat tej techniki możemy znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać „manicure pedicure hybrydowy” lub też „manicure pedicure technika hybrydowa”.

Doskonały pedicure

Bardzo wiele kobiet także starannie dba o wygląd swoich paznokci u stóp. Często nie jest to proste, ponieważ nasze pięty oraz palce mogą być wysuszone lub zrogowaciałe, a skórki nieestetycznie przylegają do płytki paznokciowej.

Jeżeli i my również borykamy się z takimi problemami, powinnyśmy udać się do kosmetyczki na pedicure. Jest to zabieg taki sam jak wspomniany manicure, jednak wykonywany na paznokciach u stóp.

Profesjonalne usługi?

Bardzo wiele kobiet często zastanawia się, czy zamiast korzystać z profesjonalnych usług kosmetyczek, nie lepiej wykonywać tego typu zabiegi w domu?

Warto pamiętać, iż samemu nie uzyskamy tak profesjonalnego efektu manicure oraz pedicure. Również kosmetyki, jakie same zakupimy w drogeriach nie będą tak trwałe jak te z salonu.

Zadbane dłonie oraz stopy są bardzo ważne w przypadku każdej kobiety. Na tej podstawie ocenia nas wielu mężczyzn, a także kobiet, gdy przykładowo staramy się o pracę. Często nie zdajemy sobie sprawy, jednak nasz wygląd zewnętrzny dla wielu osób jest bardzo istotny.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

FOLLOW US ON:
Telefony z pojedyncz
Sauna do domu - z ka