HomeBiznesHandel na targach

Handel na targach

Gdy chcemy zaprezentować naszą firmę na targach, musimy przygotować własne stoisko. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne zadanie, musimy jedynie pamiętać o kilku ważnych elementach.

Szybki montaż

Po pierwsze wiec pamiętajmy, by nasze stoiska targowe były łatwe w montażu i demontażu. Wynika to z samej natury tego rozwiązania – stoisko funkcjonuje zawsze poza terenem naszej firmy, a nierzadko w zupełnie innym mieście. Do tego pamiętajmy, że najczęściej będziemy mogli pojawić się na hali targowej w dniu rozpoczęcia wystawy wcześnie rano, najwcześniej poprzedniego dnia wieczorem.

Dlatego do dyspozycji mamy zwykle kilka godzin i to w sytuacji, w której pozostali wystawcy będą przygotowywali swoje stoiska targowe tuż obok. Nie się więc ukryć, że tutaj liczy się doskonała organizacja i zdolność przewidywania. Dobrym pomysłem jest dyskretne ponumerowanie poszczególnych elementów.

Bezpieczny i łatwy transport

Dodatkowo musimy zadbać, by nasze stoisko było kompaktowe- im mniej miejsca zajmie w transporcie, tym taniej i lepiej. Dodatkowo zadbajmy, by stoiska targowe były bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu. Nie ma bowiem nic gorszego, niż sytuacja w której podczas rozkładania stoiska na hali targowej orientujemy się, że uszkodzeniu uległy najważniejsze elementy konstrukcji.

Prowizorka

Z drugiej zaś strony pamiętajmy, iż nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć wszystkiego i kontrolować wszystkich elementów. Dlatego przygotujmy się na różnego rodzaju wypadki i pogódźmy z faktem ,że czasem trzeba będzie improwizować. W sytuacjach podbramkowych pamiętajmy o jednym bardzo ważnym szczególe- stoisko musi idealnie prezentować się od strony klienta. Jeśli więc na przykład uszkodzeniu ulegnie maszt roll-up’u to kawałek deseczki i plastikowe opaski zaciskowe sprawdzą się idealnie- tak długo, jak klienta nie będzie widział naszego prowizorycznego rozwiązania.

Narzędzia i materiały

Z tego też powodu warto pamiętać o zabraniu kilku najważniejszych narzędzi i materiałów. Oczywiście absolutną podstawą jest taśma montażowa, która jest w stanie poradzić sobie z większością nagłych problemów. Warto jednak zaopatrzyć się w miękki drut, klej, czy wspomniane już opaski zaciskowe. Warto też zakupić drewniane, czy plastikowe tyczki, które pomogą zastąpić uszkodzone elementy konstrukcyjne. Nawet najprostsze materiały są w stanie uratować nasze stoiska targowe przed katastrofą.

Zaplanuj rozstawienie

Kolejnym ważnym elementem, o którym należy pamiętać to kwestia dokładnego rozeznania się co do warunków panujących na targach. Przede wszystkim dotyczy to bardzo precyzyjnego określenia miejsca, którym mamy dysponować. Ważne jest też umiejscowienie naszego stanowiska – czy będziemy prezentowali się z jednej strony, czy może będziemy mieli do dyspozycji stanowisko narożne – a zatem przewidujemy ekspozycje w dwie strony – a może wręcz będziemy mieli możliwość działania na zasadzie „wyspy”. Niezależnie jednak od sytuacji, musimy zawczasu bardzo dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów naszego stoiska. Dobrym pomysłem jest naszkicowanie wizualizacji- znacznie ułatwi to montaż stoiska.

Sprawdź warunki na miejscu

Dodatkowo sprawdźmy dostęp do prądu i wody. Choć dostęp do sieci elektrycznej to raczej standard, upewnijmy się, że nie przeciążymy sieci. Dodatkowo zaopatrzmy nasze stoiska targowe w dodatkowe przedłużacze. Nawet najlepszy strateg nie przewidzi każdej sytuacji, a na wyjazdach zawsze okazuje się, że właśnie przedłużaczy jest zawsze za mało.

Jak widać, decydując się na stoiska targowe musimy pamiętać o wielu elementach, jednak jeśli dobrze przygotujemy się do wyjazdu – nie powinniśmy mieć z tym problemów i wrócimy ze znacznie powiększonym portfelem klientów.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Zaczarować opakowan
Rodzaje masażu klas
zobacz https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/