Młodość to stan umysłu, a dla wielu metryka nic nie znaczy. Mimo tego stan naszej skóry może wskazać, ile tak naprawdę mamy lat. Wraz z upływem lat skóra wiotczeje, staje się bardziej podatna na uszkodzenia. Wszystko za sprawą zanikających związków w naszych komórkach. Jakie to związki? Czy można tę sytuację zahamować?
Kwas hialuronowy i jego znaczenie dla naszej skóry
Za elastyczność i piękny wygląd naszej skóry odpowiadają dwa składniki: kwas hialuronowy oraz włókna kolagenowe. Znajdują się one w komórkach skóry i odpowiadają za wiązanie wody oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Zmniejszanie się ilości tych składników jest procesem naturalnym i rozpoczyna się po 25-30 roku życia. Wtedy też pojawiają się pierwsze zmarszczki, czyli bruzdy w naszej skórze. Wielu producentów kosmetyków zapewnia, że stosowanie ich produktów z dodatkiem naturalnego kwasu hialuronowego na nowo ujędrni ich skórę, jednak nie jest to prawda. Aby kwas hialuronowy mógł zadziałać, musi być on podawany do głębszych warstw skóry.
Jedynym skutecznym sposobem na spłycenie zmarszczek jest wykorzystanie metod medycyny estetycznej. Podczas krótkich i bezpiecznych zabiegów kwas hialuronowy wprowadzany jest do głębszych warstw skóry, przez co może on prawidłowo spełniać swoją funkcję. Już w chwilę po samym zabiegu zmarszczki są widocznie spłycone, a skóra odświeżona.
Czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne?
Tak – przed samym zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i przedstawia indywidualny plan działania. – Ważne jest wybranie doświadczonego specjalisty i zaufanej placówki – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej i witryny karolinakusnierz.pl. Przed samym zabiegiem skóra znieczulana jest delikatnym kremem, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów wymienia się przede wszystkim konturowanie i wypełnianie ust, wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych oraz odświeżanie konturu twarzy.