HomeZdrowie i UrodaMasaż klasyczny – na czym polega?

Masaż klasyczny – na czym polega?

W dzisiejszych czasach ludzie mają bardzo dużo problemów zdrowotnych. Wiąże się to z nadmiernym stresem, ale również siedzącym trybem życia i otyłością. Całe szczęście istnieją metody, które sprawiają, że można zapomnieć o kłopotach ze zdrowiem, ale też problemami w życiu codziennym. Jedną z takich metod jest masaż.

Czym jest masaż?

Warto wspomnieć, że masaż to technika fizjoterapii, która jest znana już z czasów starożytnych. Obecnie jest tak popularny ze względu na wspomaganie w leczeniu wielu chorób, ale również zmniejszenie napięcia psychicznego. Ważne jest również to, że z masażu korzystają również sportowcy, którzy w ten sposób walczą z kontuzją oraz skurczami mięśni i bólami stawów.

Masaż nie jest jednak tylko formą rehabilitacji. Obecnie wykorzystuje się go również w różnego rodzaju salonach spa, gdzie ludzie mogą poddawać się zabiegom relaksującym. Istnieje również masaż erotyczny, który najczęściej bywa stosowany w domowym zaciszu. Jednak najpopularniejszą formą masażu, jest masaż klasyczny.

Co wyróżnia masaż klasyczny?

Osoby wykonujące masaż klasyczny stosują różne techniki masażu. Najważniejsze jest jednak to, że ma charakteryzuje się działaniem leczniczym, relaksującym, ale również pobudzającym.

W trakcie masażu stosowane są różnego rodzaju olejki oraz kremy. Połączenie tych preparatów z różnymi technikami masażu powoduje uczucie całkowitego relaksu i odprężenia. Wszystko dzięki temu, że znika napięcie mięśni, skóra staje się lepiej ukrwiona, no i znacznie polepsza się samopoczucie.

Podstawowe zasady masażu klasycznego

Najważniejsze jest to, że wykorzystywane są różne metody. A dlaczego jest to tak istotne dla człowieka? Otóż odmienne sposoby oddziałują na ciało osoby masowanej i inny sposób. Najczęściej masujący stosuje głaskanie, oklepywanie oraz wstrząsanie. Bardzo istotną sprawą jest to, by wykonywany masaż nie sprawiał bólu. Dlatego należy zwrócić uwagę na intensywność masażu. Jeżeli osoba masująca zacznie skarżyć się na brak komfortu, to trzeba zmienić sposób masażu. W końcu najważniejsze jest to, by ktoś poczuła się zrelaksowany.

Podczas masażu trzeba zwrócić uwagę na to, by techniki masażu były stosowane w odpowiedniej kolejności, czyli od najsłabszej do najmocniejszej. Tylko w ten sposób masaż będzie prawidłowo wykonany. Jeżeli chodzi o kierunek, to obowiązuje kierunek zgodny z przebiegiem naczyń limfatycznych. Warto również zwrócić uwagę na to, by miejsca, które nie są masowane, zostały zakryte prześcieradłem.

Najlepsza pozycja podczas masażu klasycznego

Nie ma jednej wskazanej. Osoba, która jest masowana, może leżeć na brzuchu, plecach, na boku, ale również może siedzieć. Warto zwrócić uwagę na to, by pozycja nie była zmieniana zbyt często. Ważne jest to, by osoba masująca miała swobodny dostęp do kogoś, kogo masuje. Dlatego warto odsunąć niepotrzebne meble.

Dla pełnego relaksu warto zastosować różne techniki aromaterapii. W ten sposób zostanie pogłębiony efekt relaksu i odprężenia. Również włączenie muzyki relaksującej pogłębi te odczucia.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

FOLLOW US ON:
Profesjonalne malowa
Budowa supermarketu
zobacz więcej funniestfemale.com zobacz więcej